Alkalmas a kondenzvíz locsolásra? Az alternatív vízforrások nem minden esetben hatékonyak is.

Ezért ne locsold a növényeid kondenzvízzel: egy kertész figyelmeztetései

KZs
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A kondenzvíz használata elsőre praktikus megoldásnak tűnhet a növények öntözésére, ám lehet, hogy érdemes átgondolni ezt a módszert. A kertészkedés során az öntözés például az egyik legfontosabb tényező, amely befolyásolja a növények egészségét és fejlődését. Egyre többen próbálnak alternatív vízforrásokat használni a kertjükben, hogy spóroljanak és környezetbarát módon gondoskodjanak növényeikről. Az egyik ilyen alternatíva a kondenzvíz használata. Azonban érdemes kétszer is meggondolni, mielőtt kondenzvízzel locsolnánk növényeinket. 

Kondenzvíz használata locsoláshoz

Mi is az a kondenzvíz?


A kondenzvíz a levegő páratartalmából lecsapódott víz, amely például légkondicionálók és hűtőgépek működése során keletkezik. Elsőre úgy tűnhet, hogy ez a víz tiszta és kiváló alternatíva lehet az öntözéshez, de a valóságban több probléma is felmerülhet a használatával kapcsolatban.

A kondenzvíz kémiai összetétele


A kondenzvíz kémiai összetétele jelentősen eltérhet a csapvíztől vagy az esővíztől. A kondenzvíz gyakran tartalmazhat olyan szennyeződéseket és vegyi anyagokat, amelyek a légkondicionáló vagy hűtőgép működése során kerülnek bele. Ezek az anyagok károsak lehetnek a növények számára, különösen hosszú távon.

A kondenzvízben található fémek hatása


A kondenzvíz tartalmazhat olyan fémeket, mint például réz, ólom vagy cink, amelyek a készülékek belső részeiből származhatnak. Ezek a fémek kis mennyiségben is mérgezőek lehetnek a növények számára, hosszú távon pedig felhalmozódhatnak a talajban, ami káros hatással lehet a növények gyökérzetére és általános egészségére.


Vegyi anyagok és hűtőközegek a kondenzvízben


A légkondicionálók és hűtőgépek működése során használt hűtőközegek (más néven refrigeránsok, fontos szerepet játszanak a hő elvonásában és elvezetésében) és más vegyi anyagok is bejuthatnak a kondenzvízbe. Ezek az anyagok, mint például freon vagy más klórozott szénhidrogének, rendkívül károsak lehetnek a növényekre, mivel megzavarhatják a sejtek működését és a fotoszintézist.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

baltacim (eszparzet, Onobrychis viciifolia Scop.)

a ->pillangósok családjához tartozó, évelő takarmánynövény. Erős karógyökere, üreges... Tovább

galandférgesség

a különféle —>galandférgeknek ált. a vékonybélben (->bélcső) megtelepedő kifejlett... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Kertészet