Talajigény
Nem csak a megfelelő öntözésre kell odafigyelned, ha kobraliliomokat szeretnél nevelni, hanem arra is, hogy megfelelő talajt biztosíts számukra. Sok kertész tőzegmohát, perlitet, illetve lávakövet vagy habkövet használ, hogy egy olyan talajkeveréket alakítson ki palántáinak, amely ami jól hűti majd a gyökereiket, de kellő nedvességet is megtart a mocsári körülmények érdekében.
Hőmérséklet és páratartalom
Habár a kobraliliom gyökerei hűvösebb hőmérsékleteket igényelnek, a levegő páratartalmának nincs jelentős hatása a palánták növekedésére. Fontos azonban legalább 50%-os páratartalmat tartani a levegőben, különben kobraliliomaid kiszáradhatnak.
A kobraliliom nem tűri jól az extrém meleget, és inkább olyan helyeken érzi jól magát, ahol az éjszakai hőmérséklet 10-20°C között mozog.
Trágyázás
Mivel a kobraliliom húsevő növény, ami rovarokkal és más kártevőkkel táplálkozik, nem igényel külön trágyázást.
A kobraliliom nevelése növénytartókban
Mivel a kobraliliomnak hűvösebb hőmérsékleteket igényelnek, érdemes olyan növénytartókba ültetni őket, amik világos színűek (ezek kevésbé szívják magukba a nap melegét), és jó vízelvezetést biztosítanak a gyökereknek.
A műanyagból, agyagból, illetve mázolt kerámiából készült cserepek mind megfelelőek lehetnek erre a célra.
A kobraliliom gondozása
Metszés
A kobraliliom nem igényel metszést, habár az elhalt leveleket és szárakat szükség szerint érdemes eltávolítani róla.
Szaporítás
A kobraliliomot az indák levágásával és újraültetésével lehet a legegyszerűbben és legsikeresebben elvégezni. Ezeken a dugványokon több hajtás marad majd életben, mintha magról nevelnéd palántáidat, illetve a kifejlett példányok is nagyobbak, egészségesebbek lesznek.
Ha mégis magról szeretnéd felnevelni palántáidat, akkor ezeket a magokat egészen az év első negyedéig (lehetőleg februárig) hűtőben kell tárolnod. Ez után tőzegmohába ültesd őket.