Így mentheted meg kiszáradt növényeidet: kiszáradt növények kezelése szakértően

Így mentheted meg kiszáradt növényeidet

VN
hirdetes
Kiszáradt növények megmentése szakszerűen

Használj műtrágyát, de csak óvatosan

A szárazság idején ne műtrágyázd növényeidet. Elegendő víz nélkül a műtrágya hatástalan lesz, vagy pont, hogy felesleges megterhelést okoz majd a palántáknak.
Miután az aszály véget ér, használj lassan ható műtrágyát, amit növényeid fokozatosan tudnak majd felvenni, miközben visszatér beléjük az élet. Válassz magas foszfortartalmú terméket, ami elősegíti a sérült gyökerek gyógyulását. Ezzel szemben a nitrogén a levelek növekedését ösztönzi, ami ezen a ponton még problémákat okozhat.

Sem a szárazság során, sem az után közvetlenül ne használj olyan műtrágyákat, amelyek sót tartalmaznak, mert ezek csak tovább fokozzák a szárazság okozta problémákat, és súlyos károkat tehetnek a növény gyökereiben.

Orvosold időben a velejáró problémákat

A kiszáradófélben lévő növények kevésbé képesek védekezni a betegségek és kártevők ellen, amelyek természetesen csak tovább gyengítik majd a palántákat. Habár az egész szezon során fontos odafigyelni ezekre, a nagy nyári melegben különösen nyitva kell tartanod a szemedet, amint beköszönt a szárazság. Minél előbb figyelsz fel a problémákra, annál könnyebben tudod majd orvosolni őket.

hirdetes
Egyes esetekben heves metszésre lehet szükség, vagy egy-egy palántádtól is meg kell majd válnod, hogy a betegségek és kártevők ne terjedjenek át az egészséges növényekre.

Vigyél fel egy új réteg talajtakarót

Miután növényeidet újra elkezded öntözni és táplálni, vigyél fel köréjük egy 8-10 cm vastag réteg talajtakarót is. Ha tavasszal organikus talajtakarót használtál, akkor az ekkorra már valószínűleg belebomlott a talajba, ezért palántáidnak új adagra lesz szüksége.

A szárazságból adódó károk elkerülése a kertben

Ha szeretnéd megóvni kertedet az aszály viszontagságaitól, akkor fogadd meg az alábbi tanácsokat:
•    Ültess szárazságtűrő növényeket: Egyes növények jobban viselik a vízhiányt, mint mások. Ha kertedben gyakori probléma a szárazság, akkor ehhez igazítsd ültetési szokásaidat. Ha mindenképpen szomjasabb palántákat szeretnél nevelni, akkor próbáld egy helyre ültetni őket, hogy csak egy kis területet kelljen rendszeresen öntöznöd.
•    Használj organikus anyagokat: Rendszeresen támogasd növényeidet komposzttal és más organikus anyagokkal, ezzel javítva a talaj minőségét és vízmegtartását.
•    Gyomlálj: A gyomok elszívják a vizet növényeid elől, és felélik a talaj tápanyagkészleteit. Akadályozd meg ezek elterjedését, és távolítsd el őket gyökerestől, amint észreveszed őket kertedben.
•    Gyűjts esővizet: Ha eddig nem tetted meg, szerezz egy hordót, és vezesd bele az ereszcsatornákból lefolyó esővizet. Ezzel a módszerrel temérdek könnyedén felhasználható vizet halmozhatsz fel a szárazabb időszakokra, ráadásul teljesen ingyen.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-23

A földlabdás fenyőfa és kreatív, környezetbarát karácsonyfa megoldások

A földlabdás fenyőfa gyönyörű és ünnepi dísze lehet otthonodnak. Ismerj meg környezetbarát, fenntartható karácsonyfa ötleteket is, mint az alternatív fenyő.

2024-11-22

Balkon növények teleltetése: tippek a sikeres téli gondozáshoz

A balkon növények teleltetése egy egyszerű, mégis kulcsfontosságú lépés annak érdekében, hogy növényeid átvészeljék a hideg hónapokat. Nézzük meg hogyan!

2024-11-23

Citromfa betegségek és kártevők: ezekre figyelj beltéren

A citromfa betegségek és kártevők nemcsak a növény egészségét, hanem a gyümölcstermést is veszélyeztethetik. Fedezd fel, hogyan védd meg kedvenc citrusodat.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-11-18

A télen is virágzó karácsonyi kamélia gondozása az erkélyen és kertben

A karácsonyi kamélia a hideg hónapok színes csodája. Amikor a legtöbb növény téli álmot alszik, ez a cserje virágba borul az erkélyeden vagy kertedben.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

takarmányok elfásodása (lignifikáció)

a fiatal növényi hajtások —>sejtfal zömében hemicellulózból és —>cellulózból... Tovább

trauma

Erőművi (mechanikai) behatásra létrejövő sérülés (pl.... Tovább

Tovább a lexikonra
Házi kert Kertészet Növénytermesztés Növényvédelem virág