Éppen ezért, ha növényünk kedvében akarunk járni, permetezhetjük leveleit, ezzel is elérve, hogy még szebb legyen. Szeret a szabad levegőn lenni, ezért, ha van rá lehetőség, nyáron tegyük ki őket a kertbe vagy teraszra.
3. Legénypálma
Fényes, sötétzöld leveleinek köszönhetően szinte összekeverhetjük egy műnövénnyel is. A bőrszerű lombozat nemcsak része a növény szépségének, hanem szívósságához is hozzájárul. A levelek bezárják a nedvességet, így nagyon jól bírja a száraz körülményeket. Hagymaszerű gyökereiben vizet tárol, akár hónapokig képes raktározni. Csak akkor öntözzük meg, ha száraznak érezzük talaját. Természetes fény nélküli irodákba tökéletes választás, ugyanis lámpák alatt is remekül működik. Tartása során két dologra kell figyelnünk, ne helyezzük tűző napra, és kerüljük a túlöntözést.
4. Szobai szanszeviéria
A merev, függőleges levelei miatt népszerű, szinte bármilyen belsőépítészeti stílushoz jól illeszkedik. A nagyobb példányok elhelyezhetőek félhomályos sarkokban is, kisebbek pedig asztaldíszként is jól mutathatnak. Legjobban erős fényben érzi jól magát, de a gyenge világítás mellett is rendesen fejlődik. Víz tekintetében sem igényes, elég akkor locsolni, mikor földjének felszíne már kiszáradt. Párásítást egyáltalán nem igényel. Ha elég meleg számára a levegő és elég világos van, akkor erős illatú, de jelentéktelen kinézetű virágokat hozhat.
5. Rákvirág
Ezüsttel, arannyal, vörössel, krémszínnel összekent vagy pettyezett mintás levelei miatt előszeretettel tartják otthonukban a szobanövények kedvelői. Szinte bárhol otthon érzi magát. A gyenge fényt rendkívül jól tolerálja, még természetes fény nélküli termekben is egészségesen fejlődik, viszont a levelek mintázata fény hiánya miatt elhalványulhat. Öntözzük, ha száraznak érezzük talaját. Trópusi növény lévén a meleg, párás, tápanyagban gazdag körülményeket kedveli, de nem igényli. Az egyetlen dolog, amire kifejezetten ügyelnünk kell, hogy ne tegyük huzatos helyre.