A téglát sokféleképpen felhasználhatjuk a kertben, egy korábbi cikkünkben számos módszert mutattunk már be nektek, a most következő cikkben pedig elmondjuk, hogyan készíthettek kerti sütögetőt tégla segítségével!
A kert egyik legszebb dísze lehet a kerti sütögető, ha tudjuk, hogyan készíthetjük el. Díszítő értéke mellett természetesen praktikus is, ki ne szeretne tavasszal-nyáron kiülni a kertbe, és készíteni valamilyen finomságot. Nem olyan régen összegyűjtöttünk nektek pár remek magyar bográcsételt recepttel, ha lemaradtál volna róluk, akkor ide kattintva ismerd meg mindet! Én nem tudnék meglenni bográcsozás, illetve sütögetés nélkül, minden egyes alkalommal nagyon várom az ilyen alkalmakat.
Az ételek íze sokkal jobb, hogyha bográcsban készítjük el, egy mondás szerint pedig a kerti sütögetés az az alkalom, ami összehozza a barátokat illetve a családot! Pár évvel ezelőtt egy bontás során rengeteg tégla maradt meg, elkezdtem gondolkozni, hogyan használhatom fel ezeket, ekkor találtam rá erre az ötletre.
El is készítettem a kerti sütögetőt, amit egyáltalán nem bántam meg, mutatós és praktikus, mindenki nagyon szereti! A következő oldalon lépésről lépésre elmondom nektek, hogyan készíthetitek el ti is, megéri lapozni egyet!
Használat előtt legalább egy nappal készítsük el a sütőt, hogy legyen elegendő ideje kiszáradni.
A grillező részre mindig húzhatunk ki annyi parazsat, amennyire éppen szükségünk van a sütéshez.
Kezdetben kis, és vékony ágakkal gyújtsunk be, majd, amikor erősebb lesz a tűz, akkor tehetünk rá nagyobb, száraz fadarabokat is.
Erre lesz szükségünk a sütögető megépítéséhez: nagyjából 140-150 darab tégla, 1 darab öntöttvas lap, agyag, folyami homok és víz. Ha szerencsénk van, akkor ezekre az anyagokra nem kell költenünk semmit, ha nincs szerencsénk, akkor mindent meg kell vennünk, de ne ijedjetek meg, így is nagyon olcsó lesz, nem mellesleg pedig egyedi!
Hogyan készítsük el a kerti sütögetőt?
A kerti sütögetőnk három részből fog állni, lesz egy grillező részünk, egy vaslappal ellátott sütőfelületünk, illetve egy kéményünk.
Először is ásnunk kell egy alapot, ami nagyjából 15-20 centiméter mélységű. A hosszúságú legyen 9 sor tégla, mindegyik sorba legalább 3 tégla férjen el. Ezután az agyagot, és a homokot egyenlő mennyiségben keverjük el annyi vízzel, hogy egy homogén masszát kapjunk. Ez a massza lesz a ragasztóanyagunk. Fontos, hogy a sütő falai egy tégla vastagságúak legyenek.
Kezdhetjük is az építést! A könnyebb kivitelezés érdekében mindegyik szint kétszer akkora legyen, mint az előtte levő. Sorakoztassuk egymás mellé a téglákat, és ragasszuk össze őket az imént kevert anyaggal a képen látható módon!