7. Vágott kő és kavics keveréke
Ez az opció két korábban felsorolt megoldást ötvöz, ezért vágott kövekre és kavicsokra lesz hozzá szükséged. A feljebb bemutatott verzióval ellentétben ez az ösvény nem tégla, hanem négyzet alakú járdaköveket használ. Ezeket a köveket nem a kavicsokra, hanem a földre kell helyezni, és a közöttük található réseket feltölteni kavicsokkal. Azonos vagy eltérő színű köveket és kavicsokat is kipróbálhatsz.
8. Rendezetlen járdakövek
A járdaköves-kavicsos megoldás egy másik változata. Ezeket a köveket előszeretettel használják a kertekben és udvarokon, és főleg száraz időben és napos részeken mutatnak nagyon jól. Téglához színük látványosan elüt a kert zöldjétől. A kövek méretét és formáját érdemes variálni, míg meg nem találod a számodra megfelelő alakzatokat.
9. Köves ösvény a talajtakarón
Ez a kerti design viszonylag könnyedén kivitelezhető, mert nem nagyon igényel külön ásást. Ehhez el kell kerítened a talajtakarós területet a füves részektől, és lehetőleg úgy elhelyezni a növényeket, hogy egy megfelelő méretű ösvényt fektethess közéjük. Ha mindez kész, válaszd ki a neked leginkább tetsző köveket és rakd ki velük az ösvény útvonalát.
10. Benőtt ösvény
Az ilyen ösvényeknél nem első sorban az ösvény anyaga számít, ezért a fent említett módszerek (főleg a köves megoldások) legtöbbje alkalmazható. A lényeg, hogy egy stabil alappal rakd ki a sövény útvonalát. Ennek a megoldásnak az ösvényt két oldalt körül ölelő növények a főszereplői. Ügyelj rá, hogy a kihelyezett kövek között elég mélyen és stabilan kerüljenek a talajba, hogy a közöttük lévő helyet a fű tölthesse ki idővel.
11. Deszkás átjáró
Ez a megoldás lényegében a raklapokban használt deszkák szoros egymás mellé pakolásából áll, csupán egész kis helyet hagyva azok között. Ha valamivel messzebbre helyezed egymástól a deszkákat, akkor a növények itt-ott kibújhatnak azok között, így sokkal jobban beleolvad a mesterséges ösvény a kert természetes környezetébe.