Hagyjuk lecsepegni a kültéri csapot, nehogy lefagyjon?

Van-e rosszabb, mint a befagyott csövek télen? Kevés otthoni karbantartási feladat van rosszabb, mint egy elfagyott cső télen történő leolvasztása, de vajon valóban elegendő-e a külső csap lecsepegtetése ahhoz, hogy megakadályozzuk a csövek befagyását?

fagyott csap

Így akadályozzuk meg a kerti csapok befagyását

 

 

A szakértők azt állítják, hogy távolról sem csak egy régi história, hogy a téli hónapokban hagyjuk csöpögni a külső csapot, az megkímélhet minket a befagyott csövektől és a többórás gondos leolvasztási vagy javítási munkától.

 

Itt azt részleteztük, hogy a külső csaptelepek csöpögtetése miért segíthet megelőzni a csaptelepek befagyását és a csövek megrepedését.

 

 

 

HAGYJAM CSÖPÖGNI A KÜLTÉRI CSAPOT, HOGY MEGELŐZHESSEM A FAGYÁST?

 

Ha télen csöpög a kültéri csap, az egész télen megakadályozhatja a fagyást; A szakértőink szerint a folyó víz sokkal kisebb valószínűséggel fagy meg, mint a pangó:

 

Az egyik módja annak, hogy elkerüljük a csövek befagyását, ha a csapokat rövid ideig csöpögtetjük. A víz nem tud megfagyni, amíg mozog. Egy kis mennyiségű folyó víz is csökkentheti a nyomást a belső csövekben, és megakadályozhatja a túlzott kitágulást.

 

A csaptelepet beállíthatjuk úgy, hogy csepegjen a ház téliesítése közben.

 

A legfontosabb terület, amelyre összpontosítani kell, a külső csővezetékek, ahol ki vannak téve a hideg hatásának; ne felejtsük el szigeteléssel lefedni a hajlatokat, szelepeket és szerelvényeket is. Azt is érdemes fontolóra venni, hogy a csöveket, amelyek otthonunk hidegebb részein helyezkednek el, például kihasználatlanul a garázsban, ahol nincs meleg levegő áramlása, ne felejtsük el.

 

 

 

HONNAN TUDJUK, HA A KÜLSŐ CSAP ELFAGYOTT

 

A szétrobbanó vagy befagyott csőnek ugyanazok a jelei vannak az otthonunkon kívül, mint belül, a vezeték nélküli víz az első jele a csővezeték-problémának.

 

 

Ha azt gyanítjuk, hogy a csövek befagytak, az ellenőrző jelekre kell figyelni: alig vagy egyáltalán nem jön víz a csapokból, a csövek fagyosnak vagy vizesnek tűnnek, és nedves foltok jelennek meg a falakon. Ha ezeket a jeleket észleljük, zárjuk el a vizet a szelepnél, és engedjük le a maradék vizet, hogy csökkentsük a nyomást.

 

 

Ha azt gyanítjuk, hogy egy cső a fagyás miatti túltágulás miatt elrepedt, érdemes szakembert hívni a további károsodások elkerülése érdekében. Ha lehetséges, átmenetileg javítsuk meg a csövet erős ragasztószalaggal, de mindig forduljunk szakképzett vízvezeték-szerelőhöz a probléma megoldásához.

 

 

 

MIKOR KELL CSEPEGTETNI A CSAPOT

 

 

Annak ismerete, hogy mikor kell csepegtetni a csapokat, a legfontosabb része a külső csaptelep téli fagy elleni védelmének. Ha rosszul időzítünk, azonnal megbirkózhatunk a túlterhelt csővezetékekkel.

 

 

Arra kell törekedni, hogy lecsepegtessük a csapokat, amikor a külső hőmérséklet három órára vagy többre kezd -2 °C alá süllyedni. Ősz végén és a tél elején ezeket a hőmérsékleteket valószínűleg éjszaka tapasztaljuk, ezért tartsuk szemmel a környék időjárás-előrejelzését, és készüljünk fel.

 

 

Ha hideg időben nem tudjuk csöpögtetni a csapot, akkor jó alternatíva lehet egy külső csap letakarása. A burkolat segíthet megvédeni a fém csaptelepet és a csöveket a csípő fagytól, megakadályozva, hogy a hideg levegő nagy része áthaladjon a csöveken, és megfagyjon benne a víz.

 

 

A KINTI CSAPOK ELFAGYNAK?

 

A kültéri csaptelepek fagyveszélyesek, különösen akkor, ha nincsenek szigetelve, mint sok beltéri cső. Ennek eredményeként a kültéri csaphoz csatlakoztatott vagy az udvaron a föld alatt futó csővezetékeket fagyok és -2°C alatti hidegek fenyegetik.

 

 

 

MIVEL TAKARJUK BE A KERTI CSAPOT FAGY ELLEN?

 

 

Rengeteg kereskedelmi termék kapható, például fűtőszalagok, csőhüvelyek és hőkábelek, amelyeket külső csővezetékekre lehet helyezni, hogy megakadályozzák a víz befagyását és túltágulását télen.