Sokan nem is gondolnák, mekkora munkával jár egy kisebb-nagyobb kertet, veteményest fenntartani, művelni. Ha egész évben ezzel foglalkozik az ember, már lassan az edzőterembe sem kell lejárnia, úgy megerősödik és még hasznosan is telik az idő, mivel a megtermett zöldségekkel, gyümölcsökkel elősegíti magának az egészséges táplálkozáshoz vezető utat.
Tavasszal kezdhetjük a strandforma kialakítását veteményesünk előkészítésével
Ideje megfognunk az ásót és neki esni a területnek. Rotációs kapával is elvégezhetjük ezt a feladatot, de így gyorsabban végzünk, és nem mozgatjuk meg minden tagunkat. Az ásással viszont akár több napig is dolgozhatunk, karunkat, hátunkat erősítve. Aktív mozgást végezhetünk a nap bármely szakában, és ha nem magunknak csináljuk, még pénzt is kereshetünk vele és a konditermet sem kell fizetni. Ha kész az ásás, jöhet a tereprendezés gereblyével. Ez a mozgásforma is megmozgatja az egész testünket, de ideális a megfelelő szerszám kiválasztása, nehogy nagyon megerőltessük magunkat.
Területünk elkészült, kezdhetjük a vetőmagok ültetését. Ezt a feladatot is elvégezhetjük vetőgép segítségével, de ha többet szeretnénk mozogni, akkor érdemes kézzel véghezvinni a kivitelezést. A munkavégzés során ügyeljünk a megfelelő testtartásra, nehogy derekunk sérüljön.
Miután elültettük a magokat, meg kell öntöznünk. Ezt legideálisabb, ha minden nap megtesszük, így segítjük növényeink növekedését, fejlődését. Manapság erre is van egy egyszerű módszer, ez pedig az automata öntözőrendszer. Azonban mi mozogni szeretnénk, testünket is formálni, ezért hagyjuk az öntözőrendszert és vegyünk a kezünkbe két 15-20 literes vödröt, minél távolabb az öntözendő területtől és ezzel végezzük el a locsolást. Megmozgatja minden testrészünket, lábunkat pláne, az út során végezhetünk lábgyakorlatokat is.
Növényeink szépen nőnek, azonban velük együtt a gyomok is megjelennek.
El kell végeznünk a gyomirtást, erre a célra vásárolhatunk gyomirtó szereket, de mivel most is alkalmunk nyilik a mozgásra, ezért válasszuk a hagyományos módszert, élezzük meg kapánkat és vágjunk neki a gyomlálásnak. Nagyobb területeken, sorközöknél ideális a kapa, veteményesünk területén viszont már kézzel kell boldogulnunk. Ennél a munkavégzésnél is ügyeljünk a megfelelő testtartásra derekunk, hátunk érdekében.
Nagyon jól dolgoztunk az év során, ennek eredményeképpen rengeteg zöldség, gyümölcs megtermett területünkön. Kezdhetjük a betakarítást. Mindent kézzel végezzünk, így ismét megnyílik az alkalom a testmozgásra. Ládákba szedjük a megtermett zöldségeket, majd vigyünk hűvös helyre ezeket a ládákat. Az út során ismét végezhetünk láberősítő gyakorlatokat.
Ha végeztünk a betakarítással, érdemes ősszel is felásni területünket, igy könnyebb lesz majd tavasszal ezt újra megtenni és még egy utolsót mozoghatunk a szép időben.
Télen kevesebb alkalmunk nyílik a mozgásra, de ha sok hó esik, akkor hólapátolással üthetjük el az időt, ami szintén megmozgatja az összes fontos tagunkat.