Ültetését érdemes októberre vagy márciusra tenni, de semmiképpen se akkor, amikor még az időjárás fagyos lehet, illetve már ültetése után igyekezzünk odafigyelni a tápanyagutánpótlására.
Mindenképpen olyan területet válasszunk növényünk számára, ahol rengeteg napfényt fog majd kapni. Preferáljuk a szélvédett helyeket. Csoportosan ültetve is remekül mutathat – viszont ebben az esetben mindenképpen tartsuk meg a megfelelő tőtávolságot, ami 30 – 35 centiméter.
Amennyiben magról szeretnénk majd nevelni, akkor tudnunk kell, hogy az ősszel szedett magok majd fényes, mégis hideg környezetben csíráznak ki gyorsan – április közepe után érdemes őket kertünkbe elvetni, valamint palántáit is ekkor helyezzük el külterületeinken.
Szaporítani ebből kifolyólag magvetéssel, esetleg tőosztással lehetséges.
Utóbbi esetben a növény gyöktörzsét szedjük több részre, majd válasszuk le róla az egészséges darabokat. Ezután kiültethetjük majd új növényünket állandó helyére – öntözzük is majd meg bőséggel.
Mit érdemes még róla tudni?
A kasvirág igénytelen növénynek mondható – nem igényel nagyobb odafigyelést. Nagyobb tűrőképességgel rendelkezik a szárazsággal szemben – mégis amennyiben hosszabb időn keresztül nem kap folyadékot, növényünk könnyen tönkremehet. Érdemes tehát egy-egy napra beiktatni öntözését. Egyáltalán nem fenyegetik sem kártevők, sem kórokozók.
A kasvirág jótékony hatásai
A kasvirág nem csak dekoratív jellegéről ismert, de rendkívül sok jótékony hatással is rendelkezik.
Elsősorban az indiánok régebben gyakorta használták fertőző betegségek gyógyítására.
Manapság szintén jelen van a természetgyógyászatban, ahol a gyöktörzseit szokták összegyűjteni – nem csak az immunrendszert erősíti, ezáltal pedig véd a különböző vírusoktól, de használják sérülések, gyulladások és fertőzések kezelésére is. Ezentúl pedig amennyiben valakinek megfázással, légúti megbetegedéssel kapcsolatos tünetei vannak, szintén nyugodtan fordulhat a növény felé – náthával és influenzával szemben is könnyedén erősíti szervezetünket. Kenőcs formájában pedig bőrbetegségekre, fekélyre ajánlják.
Neked megtalálható már ez a növény kertedben?