Kapor hatása az egészségre: Fedezd fel, mennyire hasznos fűszernövény

Mi mindenre jó a kapor? A kapor számos tápanyagot és vegyületet tartalmazhat, amelyekről úgy gondolják, hogy segítik az emésztést és csökkentik a felesleges gázképződést. Csillapíthatja a menstruációs zavarokat és erősítheti az immunrendszert is. Mivel gyulladáscsökkentő anyag is, vegyületei segíthetnek az ízületi gyulladás és más gyulladásos betegségek elleni védekezésben.

Kapor pozitív hatásai

Mit kell tudni a kaporról?

A kaprot (Anethum graveolens) több száz éve használják kulináris és gyógyászati célokra. Amellett, hogy erős, csípős, étvágygerjesztő ízt kölcsönöz az ételeknek jótékony hatásai is vannak a szervezetre nézve. Ezek a tulajdonságok bizonyos monoterpéneknek nevezett vegyületekből, valamint flavonoidokból, ásványi anyagokból és aminosavakból származnak. Milyen pozitív hatásai vannak a kapornak?

 

A kapor pozitív hatásai: segít megelőzni a túlzott gázképződést

Mint jól ismert szélhajtó, a kapor segíthet megelőzni az extrém puffadás kínos állapotát. Nemcsak nyilvánosan tapasztalható kellemetlen állapot, de ha tovább halmozódnak fel a gázok, az valóban veszélyes helyzetet jelenthet, amikor megnyomja a mellüreg kényes szerveit. A szélhajtó segíthet lefelé kényszeríteni a gázt az emésztőrendszeren keresztül, és lehetővé teheti, hogy biztonságos módon távozzon a testből.

 

A kapor pozitív hatásai: segít legyőzni a csuklást

A csuklás különböző okok miatt fordul elő, de elsősorban a beszorult gáz és annak a táplálékcsövön keresztül történő ismételt felfelé mozgása miatt. A kapor segíthet ezekben a helyzetekben. Szélhajtóként segítheti a gázok kilökődését és csökkenti a gázképződést is; míg nyugtatóként a kaporról azt gondolják, hogy segít csillapítani az allergia, hiperaktivitás vagy idegrendszeri rendellenességek miatti csuklást. 

 

A kapor pozitív hatásai: erősíti az immunrendszert

A kaprot régóta összefüggésbe hozták az antimikrobiális aktivitással. Ezért ennek a gyógynövénynek az étkezésekben történő gyakori használata segíthet csökkenteni számos mikrobiális fertőzés előfordulását a szervezetben.

 

A kapor pozitív hatásai: segít az álmatlanság legyőzésében

A gyógynövényekben található illóolajok különleges és erőteljes tulajdonságokkal rendelkezhetnek. Úgy tartják, hogy ősi gyógyászati tulajdonságaik vannak, amelyek egyszerre lehetnek stimulálóak, nyugtatók és hipnotikusak. A kapor illóolajai sem kivételek. Az illóolajokban található flavonoidok és B-vitamin komplex aktiválhatja bizonyos enzimek és hormonok szekrécióját, amelyek nyugtató és hipnotikus hatásúak, ezáltal elősegítve egyesek jó éjszakai alvását.

 

A kapor pozitív hatásai: segít a cukorbetegség kezelésében

A kaprot régóta összefüggésbe hozták a cukorbetegséggel és az inzulinszint szabályozásával. Annak ellenére, hogy ezen a területen a kutatás némileg korlátozott, különösen az emberi alanyokon, a tanulmányok kimutatták, hogy segíthet csökkenteni a szérum lipid- és inzulinszintek ingadozását kortikoszteroidok által kiváltott cukorbetegségben. Persze sem a kapor, sem más természeti gyógymód nem helyettesíti a cukorbetegség orvosi kezelését!!!!

 

A kapor pozitív hatásai: segít csökkenteni a csontritkulás kockázatát

A csontritkulás évente több millió embert érint, és a kalcium más esszenciális ásványi anyagokkal együtt kulcsfontosságú összetevője a csontok megfelelő növekedésének és fejlődésének, valamint a sérült csontok helyreállításának. A kapor magas kalciumtartalma hozzájárulhat a megfelelő kalciumszinthez a szervezetben.

 

A kapor pozitív hatásai: segít a menstruációs zavarok ellen

A kapor illóolajában található flavonoidok serkentőek és emmenagóg tulajdonságokkal rendelkeznek, amelyekről a népi gyógyászat úgy gondolja, hogy serkenti bizonyos hormonok kiválasztását, amelyek segíthetnek fenntartani a nők megfelelő menstruációs ciklusát.

 

A kapor pozitív hatásai: enyhítheti az ízületi gyulladásos fájdalmat

A kapor régóta ismert gyulladáscsökkentő gyógynövényként, ami azt jelenti, hogy segíthet csökkenteni a gyulladást és a kapcsolódó betegségeket.