Rengeteg az újítás egész évben, karácsony idején pedig minden évben rádöbbenek, hogy mindig van lejjebb. Nem elég a vita akörül, hogy műfenyő vagy igazi legyen a lakásban, most már megjelent a kaktuszalakú műfenyő is…
Karácsonyfa érdekességek
A fenyőfa hagyományos szimbólummá vált az évek alatt, először Németországban díszítették, a XVI. században. Magyarországon 1824-ben állították fel az első karácsonyfát. Történelme messzire nyúlik vissza, az örökzöldeket szerették már a germán, a római, az egyiptomi, valamint a kelta kultúrákban is. Néhány forrás szerint a középkorban fiatal fát vágtak ki, ami az ifjú élet feláldozását szimbolizálta, hasonlóan Jézushoz, aki fiatalon áldozta életét az emberekért.
Rengeteg az alternatíva
Manapság már rengeteg az alternatíva, sokan választanak mást a hagyományos fenyőfák helyett. Megjelentek a műfenyők, a deszkákból, a cserepekből épített „karácsonyfák”, de igazából lassan ott tartunk, hogy mindenből létrehoznak az emberek egy háromszögalakú valamit, és azt díszítik fel. Hogy ez mennyire jó vagy nem, döntse el mindenki maga, én maradok a hagyományos fánál.
Kaktuszalakú karácsonyfa
A mostani újítás viszont már szerintem nem kicsit túlzás. Piacra dobták a kaktuszalakú műfenyőt, aminek igazából semmi köze nincs az ünnephez. Az alakja, a formája, a kinézete, igazából mindene ellenkezik a hagyományos karácsonyfával. A leírás szerint nagyon szemet gyönyörködtető, tökéletes passzol mindenhez kint és bent egyaránt. Minőségi PVC műanyagból készül, ami szerintük környezetbarát – ez az anyag segít abban, hogy a kaktusz valódinak tűnjön és ne törjön szét olyan könnyen.
A kaktuszfához adnak egy energiatakarékos LED-es fényfüzért is. A leírás szerint könnyen össze lehet szerelni a fát, csupán össze kell illeszteni néhány alkatrészt. Maga az állvány fémből készült, ennek a végére került a műanyag burkolat – így a kaktuszfa stabil, és nem tesz kárt a padlóban. A kaktuszfát ide kattintva tekinthetitek meg, 160, 180 és 210 centiméteres magasságban lehet megvásárolni.
A legmegdöbbentőbb dolog az egészben
Az Amazonon lehet értékelni a termékeket, és itt döbbentem meg a legjobban. A közel 200 fontba (80 000 forint) kerülő fára többnyire pozitív értékelések érkeztek: a leadott voksok 80 százaléka 4 vagy 5 csillag, sokan még saját fotót is tűztek kommentként. A vásárlók többsége az Egyesült Államok délnyugati részéről származik, ahonnan az oszlopkaktuszok is – annyira nem csodálkozunk azon, hogy azonnal lecsaptak a lehetőségre.
Mi a véleményed a kaktuszfáról?
Forrás: Fotó: amazon.co.uk