A medvehagyma jótékony hatásai – miért érdemes fogyasztanod?

A medvehagymának rendkívül sok jótékonya hatása van szervezetünkre nézve – többek között az erek, valamint a bélrendszer működését is segíti. Ebben a cikkben feltárjuk a medvehagyma titkait, és megmutatjuk, miért érdemes minél többet fogyasztanod belőle a tavaszi szezonban.

Medvehagyma

A medvehagyma a spárgavirágúak rendjébe, az egyszikűek osztályába tartozik. Rendjén belül az amarilliszfélék családjába tartozó faj. Nevének eredete, hogy a barna medvék előszeretettel fogyasztják termésit, ahhoz, hogy hozzáférjenek, gyakran a föld alól is kiássák. A medvékkel együtt a vaddisznóknak is kedvelt tápláléka – ez egyáltalán nem véletlen, ugyanis számunkra is rendkívül sok jótékony hatással rendelkezik, rengeteg bajra gyógyír – szinte már gyanúsan.

A medvehagyma a legízletesebb növény az erdőkben


A medvehagyma az egyik legízletesebb növény az erdőkben – nem véletlen, hogy a vadállatok is előszeretettel fogyasztják. Amennyiben viszont gyűjtésére indulunk, azt érdemes óvatosan csinálnunk, ugyanis nagyon egyszerűen összetéveszthető a májusi gyöngyvirággal – ami fokozottan mérgező. Emellett az őszi kikericshez is hasonlít. Fontos, hogy ezt a növényt elsősorban jellegzetes hagymaszagáról lehet felismerni, így érdemes erre fokozottan figyelni. Mindemellett jellegzetessége még a háromszögletű tőkocsányon növő fehér ernyős virágzata, illetve levelei a gyöngyvirágénál egy árnyalattal világosabbak. 

 

 

 


Mikor érdemes gyűjtésére erednünk?


Túrázásaink során már március végétől egészen nyár közepéig akár nagyobb medvehagymamezőkre is bukkanhatunk.

A medvehagyma kitisztítja a bélrendszert


Magas antioxidáns tartalmának, valamint antibakteriális, antifugális hatásának köszönhetően a medvehagyma képes könnyen helyre tenni, rendbe hozni a gyomor bélflóráját. Emellett képes enyhíteni a gyulladásokat, valamint a puffadásos, székrekedéses, görcsös panaszokon is segít. gyomor-, illetve bélrendszeri rendellenességek kezelésében is bizonyítottan hatékony.

Vesetisztításra, májtisztításra is használható?


Ez az apró növény a kiválasztó szervekre is képes jótékony hatást gyakorolni – tisztítja a májat, vesét, húgyhólyagot. Egyszóval nagyszerű méregtelenítő gyógynövénynek számít.

 

 

 

 

Amennyiben érdekel cikkünk folytatása, lapozz!