Sokkal nagyobb intelligenciával rendelkeznek azok az állattartók, akik rendszeresen beszélgetnek házi kedvenceikkel, mint azok, akik nem! Nézzük, miért van ez így!
Bármennyire is hihetetlen, azok az állattartók nagyobb intelligenciával rendelkeznek, akik beszélgetnek kutyusukkal, cicájukkal, vagy bármilyen házi kedvencükkel, mint azok, akik ezt elmulasztják. Az állattulajdonosok elmondása szerint elképesztően jóleső érzés tud lenni, ha néha elmondja bánatát, örömét, vagy csak beszélget egy kicsit kedvencéhez.
Te rendszeresen szoktál beszélgetni kedvenceiddel?
Az állatok többsége nem képes lereagálni szavak szintjén azt, amit mondunk nekik, mégis érezhetjük úgy sok esetben, hogy sokkal jobban feltöltődünk akkor, ha velük beszélgetünk, mintha ezt egy másik emberrel, vagy társasággal tennénk meg. Akik ezt nem próbálták még soha, természetesen furán néznek azokra, akik minden nap intéznek pár szót a kedvencekhez, most azonban megnézhetjük, hogy ez valóban őrültség-e, vagy ők cselekednek jól!
Egyáltalán nem ostobaság
Bizony, sokan élnek magányosan, házi kedvencekkel, vagy éppen növényekkel körülvéve, ilyen-olyan oknál fogva. Az viszont, hogy ezek az emberek eszmecserét folytatnak az őket körülvevő világgal, egyáltalán nem őrültség, ennek a jelenségnek ráadásul még neve is van: antropomorfizmus.
Mi is az az antropromorfizmus?
„Az antropomorfizmus olyan, az 1700-as években létrehozott kifejezés, amely élő vagy élettelen dolgok, jelenségek vagy elvont fogalmak emberi (vagy kizárólagosan emberinek hitt) tulajdonságaira utal. Ilyen eset az, ha állatokat, növényeket, vagy természeti erőket, például a szelet, esőt, vagy a Napot emberi indítékokkal ruházzák fel, vagy épp a gondolkodás és a beszéd képességével.
Történelmileg az antropomorfizmust gyerekes és őrült dolognak tekintették, ám valójában ez egy olyan dolog, ami az emberek egyedülálló eszességéről és intelligenciájukról tesz tanúbizonyságot.” – Ezt Nicholas Epley, a Chicago-i Egyetem viselkedéstanulmányi professzora mondta. A házi kedvenceket az állattartók többsége embernévvel ruház fel, ez is egyfajta antropomorfizmus. Ha pedig úgy hívjuk kutyánkat, hogy jó fiú, vagy megdicsérjük kedvencünket mondjuk úgy, hogy szép volt kincsem, ügyes vagy drágám, az az intelligenciát tükrözi.
Miért van ez így? Leginkább azért, mert az élettelen dolgok, állatok emberi tulajdonsággal történő felruházása arra enged következtetni, hogy te bizony az agyadat rendkívül kreatív módon tudod használni!
Milyen hatást gyakorol ez a viselkedés az állatokra?
Ha hiszed, ha nem, de kifejezetten jó hatással van ez a beszélgetés, becézgetés az állatokra nézve is. Kitűnően képesek érzékelni, milyen töltetű szavakat használsz, milyen gesztust teszel feléjük, ők pedig ezt ösztönösen visszaadják neked. Próbáld csak ki bátran, ha nem hiszed!
Miért beszélünk az állatokkal?
Az emberek azért beszélgetnek állatokkal, vagy akár növényekkel, mert:
- viszonyt akarnak teremteni az adott dologgal
- meg akarják érteni az adott dolog működését, viselkedését
- mert az adott dolog úgy fest, mintha arca lenne.
Az emberi agy kissé összezavarodik, amikor egy élettelen tárgyon egy arc, vagy szem képét véli felfedezni, mert úgy érzi, hogy annak a dolognak meg kellene szólalnia. Ne ijedj meg, mert ez az egész nem butaság, sőt annak a jele, hogy emberként minden minket körülvevő dologgal jó viszonyban akarunk lenni. Az antropomorfizmus teljesen természetes és jó dolog, ráadásul azt mutatja, hogy az agyunk megfelelőképpen működik.