Néhány szobanövénynek felettébb egyszerű igényei vannak, így a kezdő növénytartóknak is könnyű dolguk lehet velük. Fedezz fel közülük kilencet!
Királybegónia
Ovális vagy szív alakú leveleinek márványos, smaragdos, esetleg lilás mivolta remek dísze lesz otthonodnak. Rengeteg közül válogathatsz, ráadásul kis méretei miatt tökéletesen kitölti üres helyeidet.
Biztosíts számára egy fénytelen elhelyezést, locsold rendszeresen, amennyiben melegebb az időszak, így talaja mindig friss maradhat. Májustól szeptemberig érdemes trágyáznod, illetve csak a tavasz érkezésével ültesd át, és csak akkor, amikor már gyökere túlnőtte cserepét.
Karácsonyi kaktuszok
Téli virágzással rendelkezik, rengeteg színben megtalálható (erőteljes, vagy halványabb rózsaszín, élénk piros, krémszín…). Rendkívül nagy tűrőképességű, mind a szárazság, mind a hideg szempontjából, illetve gondozása is minimális időt igényel.
A nyári időszakban egy héten egyszer öntözd csak meg, illetve ekkor érdemes trágyáznod is. A tél beköszöntével egy 15 – 20 naponkénti locsolás elegendő számára, és csak az akkori trágyázás, amikor virágzik. A virágfölddel vigyázz, egy kisebb mennyiségű földnek kertedből sokkal jobban fog örülni!
Szobafikusz
Az egyik legegyszerűbben kezelhető szobanövény. Szépen fejlődik, még akkor is, ha tulajdonosa elhanyagolja. Imádjuk élénk zöld leveleit, melyek változattól függően más árnyalatokat is tartalmazhatnak.
Helyezd el egy fényes helyiségben, ahol a hőmérséklet átlagosan 16°C. Fejlődésében segíthetsz, amennyiben 15 naponként trágyázod, májustól szeptemberig. Tél végén ültesd át.
Zöldike
Szépsége elsősorban terjeszkedésében és gyors növekedésében rejlik. Hosszú, bordázott levelei, azok krémszínű közepe mind a hideg mind a meleg hőmérsékletet képesek tolerálni.
Habár minden helyzetben elél ez a növény, mégis fényes helyen a legszebb. Ez a szobanövény könnyen alkalmazkodik a kinti légkörhöz is, amennyiben nincs átültetve. Ebben az esetben az erkélyeden is remekül mutat majd.