A hosszú nappalos növények közül érdemes kiemelni a kalászos gabonaféléket, valamint a fűféléket. Zöldségek szempontjából ebbe a kategóriába tartozik a borsó, a burgonya, a levélzöldségek közül a fejessaláta. Dísznövények közül a legtöbb egynyárit magának tudhatja ez a csoport. Beszélhetünk még hosszú nappalos növények kapcsán ezekről is:
A tarlórépa
A tarlórépa mind takarmányként, mind emberi fogyasztás végett is termeszthetjük. Ennek a sokoldalú növénynek a régebbi elnevezése a kerékrépa, valamint szokássá vált a káposztához hasonlóan savanyítani, úgy fogyasztani.
Amennyiben szeretnéd kertedben nevelni, akkor érdemes kétéves növényként kezelni – az első évben fogjam majd kifejleszteni megvastagodott gyökérzetét, csak a második évben fogja meghozni virágzatát. Imádja a csapadékot, talaj szempontjából egyáltalán nem igényes. A fagyokkal szemben is nagyobb tűrőképességgel rendelkezik. Egy dologra viszont érdemes odafigyelned – igényli az előre, mélyen megmunkált magágyat.
Szegfű
Az összes szegfűféle rendkívül igényli a napsütést – családjába pedig megközelítőleg nyolcvannál is több növénynemzetség, valamint több, mint kétezer faj tartozik.
A legismertebbek közülük a szegfüvek, kakukkszegfüvek, illetve a habszegfüvek nemzetsége. Ezen nemzetségek növényfajaival elsősorban dísznövények kapcsán találkozhatunk.
A szegfűélék között számon tartunk nem csak egynyári, de évelő növényeket is, mégis a hosszú nappalos példányok kapcsán nagyrészt egynyári társaikról tudunk szót ejteni.
Harangvirág
Rendkívül kedvelt dísznövény, elsősorban dekoratív jellege miatt, melyet ültethetünk akár kertbe, akár erkélyre, de sziklakertben is remekül fognak majd mutatni.
Nem igénylenek különösebb gondozást, odafigyelést, amennyiben megfelelően vannak elhelyezve – igyekezz számukra napos, világos helyet keresni, de óvd meg növényedet a tűző naptól!
Számos fajtáját tarjuk számon, melyeket kertészetben, nem túl drágán meg is vásárolhatunk.