3. Segítsd növényeid növekedését
Egy méretesebb, többszárú növény általában több virágot is hoz majd. Ha azt látod, hogy a fiatal növényeken rügyek jelennek meg, akkor ne sajnáld eltávolítani őket – méghozzá azonnal. Tápláld őket nitrogénben gazdag műtrágyával, például komposztteával, hogy elősegítsd növekedésüket. Ne hagyd, hogy idő előtt végigrohanjanak életciklusuk virághozó szakaszán.
4. Rendszeresen távolítsd el az elhalt virágokat
Az elhalt virágok eltávolítása egy népszerű és bizonyítottan hatékony módszer a virágzási időszak elnyújtására. De miért fontos eltávolítani ezeket az elhalt darabkákat a növényről? Mert ha rajtahagyod őket a növényen, akkor azok hamarabb átléphetnek a magtermő fázisba. Persze nem csak az elhalt virágokat érdemes lecsípni – az egészséges darabokból szépséges csokrok készíthetők, és egy vázában sokáig elállhatnak a házon belül (és ezzel szintén meghosszabbítható a kinti növények virágzási fázisa).
5. Tápláld őket rendszeresen
A virágzás egy nagyon energiaigényes feladat a növények számára. Rendszeres táplálással biztosíthatod, hogy növényeidnek lesz miből előállítani ezt a rengeteg energiát. Ezt érdemes nitrogénben gazdag műtrágyákkal kezdeni, hogy a kezdeti növekedést elősegíthesd vele. Ez után egy káliumban és foszforban gazdag keverék következzen, ami a gyökerek szétterjedését és a virágzást támogatja.
6. Biztosíts elegendő vizet
A tavaszi virágzás a nyári meleg hatására általában megszűnik, de némi extra vízzel kissé elnyújthatod ezt a folyamatot. Észreveszed majd, hogy a virágok délután elhervadnak, majd reggel újult erővel élednek újra. Ez a folyamatos hervadás-ébredés ciklus kimeríti a növényeket, ezért hamarosan átlépnek a magtermő fázisba, ami – mint tudjuk – a virágzás végét jelenti. A talaj nedvességtartalmának növelésével és rendszeres vízpermetezéssel (különösen délután, lehetőleg árnyékban) megemelheted a páratartalmat és lehűtheted egy kissé a virágok körüli levegőt.