Készítsünk saját kezűleg madáreleséget!

Fillérekből készíthetünk ízletes madáreleséget!

Szélesi Ferenc - Főkertész, NA
hirdetes

Hamarosan itt a tél, a madarak pedig egyre kevesebb élelmet találnak maguknak, éppen ezért szükséges, hogy segítsünk nekik. Mostani cikkemben elmondom nektek, hogyan készíthettek ízletes madáreleséget, érdemes kipróbálnotok ezt a szuper módszert!

Madáreleség készítése házilag

Először is megosztom veletek két korábbi cikkemet, érdemes elolvasnotok mind a kettőt, az első arról szól, hogyan csalogassunk madarakat a kertünkbe (katt ide az olvasásért), a másik írás pedig arról, hogyan építhetünk madáretetőt saját kezűleg (katt ide az olvasásért). Most pedig nézzük, hogyan készíthetünk madáreleséget, a legjobb megoldást mutatom meg nektek!

 

Madáreleség készítése saját kezűleg

Igaz, szinte mindenhol lehet kapni magokat és cinkegolyókat, amik nem kerülnek sokba, de mégis azt mondom, hogy érdemes saját kezűleg készített madáreleségeket kihelyeznünk a kertbe. Ezek a csemegék mutatósak, ráadásul még a gyerekeket is bevonhatjuk a készítésbe, remek családi szórakozás kerekedhet a közösen eltöltött időből.

hirdetes

 

Amire szükségünk lesz: faggyú (hentesnél könnyedén beszerezhető, a legtöbbet úgyis kidobnák), vegyes magok (napraforgó, köles, kukorica, búza, stb.), aszalt gyümölcsök, alma, lisztkukac (ezek nem kötelezők) műanyag edény, pohár, valamint kukoricaliszt.

 

Így készíthetjük el saját kezűleg a madáreleséget

Vágjuk fel a faggyút apró darabokra, majd egy serpenyőben kevés olajjal kezdjük el kisütni. Érdemes apró lángon lassan végezni a kisütést. Kihűlés után a visszamaradt részt vágjuk fel, és keverjük bele az eleségbe. Ha kisült és kissé kihűlt a faggyú, keverjük össze a magvakkal, a liszttel – egy csészéhez négy csésze magot és 2-3 csésze lisztet érdemes számolni. 

 

Az elkészült masszát tegyük műanyag formába, helyezzünk bele egy zsinórt is, amivel később fel tudjuk majd akasztani a csemegét. Ha kész, le kell hűtenünk a masszát, hogy megdermedjen. Ha ez is megvan, szedjük ki a formából, és akasszuk fel olyan helyre, ahol a madarak biztonságosan meg tudják közelíteni. Az eleséget mindig száraz, csapadéktól védett helyre tegyük ki, mert az átázott eleség könnyedén megpenészedhet, ez pedig káros lehet a madarak számára. Az alábbi videón részletesen megnézheted a lépéseket! 

TootSweetCarole képe a Pixabay -en.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-10-16

A tejtermékek lehetséges egészségügyi kockázatai

Igyunk tejet vagy ne? Egészséges a tej vagy nem? Szívbetegség, rák, csontok egészsége. Sok ellentmondó információt kapunk, de most tiszta vizet öntünk a pohárba

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

vályúpróba

egyszerű, gyak. fogás volt az állatok étvágyának, egészségi állapotának ellenőrzésére.... Tovább

biokatasztrófa

egy v. több környezeti tényezőnek olyan irányú hirtelen megváltozása, amelynek... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos Állattenyésztés