Biztosíts megfelelő szellőzést
Ha a fények mégis túl sok hőt termelnének, akkor jobb, ha biztosítasz némi szellőzési lehetőséget sátrad számára. Társasház esetén mindenképpen érdeklődd meg előre, hogy milyen engedélyek szükségesek egy ilyen átalakításhoz, ugyanis a szellőző csövet a szabadba kell kivezetni, ami általában a fal átfúrását igényli majd. Ha szabad a pálya, akkor egy akkora átmérőjű lyukra lesz szükséged, amekkorán pont átfér a szellőző cső. Használhatsz ventillátort is, azonban az plusz áramfogyasztást jelent, és a hangja zavaró lehet.
Ha a sátor hőmérséklete 26,6°C-re emelkedik, mindenképpen szükséged lesz egy ventillátorra, ami segít kiforgatni a meleg levegőt – és mivel az felfelé áramlik, így a ventillátort is érdemes a sátor tetejéhez közel elhelyezni. Amennyiben további hűtésre van szükséged, szerelj be egy ventillátort a sátor aljába, ami hűvös levegőt fúj be, míg a fent elhelyezett ventilátor eltávolítja a meleget. Végül egy harmadik ventillátort is beszerelhetsz a sátor másik végébe. Ezzel a ventillátorok egy háromszöget alkotnak, ami tovább javítja a légáramlást a sátorban.
Alutálcákból és PVC csövekből kiváló állványrendszert készíthetsz magadnak
Az alutálcák olcsók, és tökéletesen alkalmasak talaj, vagy agyaggolyók tárolására. A PVC csövekből elkészíthető egy személyre szabott állvány váza. Ha megfelelő szélességőre csinálod meg, akkor a tálcákat könnyedén csúsztathatod ki és be a csöveken. Ügyelj rá, hogy ne terheld túl a szerkezetet. PVC-t használsz, nem vasat!
Minden lehet növénytartó
Ha csak kevés növénynek van helyed, akkor jól gondold meg, hogy mit szeretnél termeszteni. A koriander lassan nő, ezért nem feltétlenül éri meg erre összpontosítani. Ezzel szemben a menta jóval ritkábban használt, így sokkal gazdaságosabb azt nevelni. A legegyszerűbben úgy készíthetsz magadnak vízszintes kertet, ha fogsz egy élére állított raklapot, és ráerősítesz némi szövetanyagot, vagy műanyag ponyvát, ami a talaj megtartásáért felel.
A raklap oldalára virágládákat is erősíthetsz, de minden esetben rögzítsd valamivel a raklapot a falhoz, hogy el ne dőljön! Ha van egy kis szabadtéri helyed, például az erkélyen, akkor a legtöbb esetben az lesz a megfelelő hely a növények számára. Ügyelj azonban, hogy a tűző nap tönkre teheti őket, és persze a hideg időben sem jó, ha kint maradnak.