Rengeteg a gyom idén is sajnos, a bolti gyomirtók többsége pedig hatástalannak bizonyul, ráadásul még drágák is. Éppen ezért mutatok nektek egy természetes gyomirtót, amit te magad elkészíthetsz! Az eredmény szerintem szemmel látható!
Sajnos idén is nagyon csapadékos a nyár, és azért még tavasszal is sokszor esett az eső. Ez egyrészt jó, másrészt viszont nem, ilyenkor ugyanis a gyomok még gyorsabban utat törnek maguknak és még jobban elszaporodnak. Aki kertes házban lakik, tudja, hogy mennyire bosszantó a gyomok megjelenése a szegélykövek illetve a járdalapok között. A legjobb módszer a kiirtásukra a folyamatos gyomlálás, de sajnos erre sokaknak nincsen idejük.
A másik megoldás a gyomirtás, viszont a tapasztalatom azt mondja, hogy a boltban kapható szerek nem sokat érnek, viszont eszméletlenül drágák, én már nagyon régen nem veszek semmiféle gyomirtót, legfőképpen azért, mert sose lehet tudni, mennyire károsítják ezek a szerek a talajt illetve a környezetet.
Szerencsére találtam egy tökéletes receptet, azóta saját kezűleg készítem a gyomirtót, eszméletlenül hatásos, sokkal olcsóbb, mint a bolti, és ha ez még nem elég, akkor elmondom azt is, hogy csak is természetes alapanyagokat tartalmaz!
A tökéletes gyomirtó szer
Amire szükségünk lesz: ecet, tengeri só, környezetkímélő mosogatószer, szórófejjel ellátott műanyag flakon, vagy permetező
Ha beszereztünk mindent, akkor töltsük a műanyagflakonba a hozzávalókat, mértékegységeket nem írok, inkább arányokat: 80 százalék ecet, 15 százalék tengeri só és 5 százalék mosogatószer. Keverjük fel egy kicsit, és már permetezhetünk is. Fontos azonban, hogy vigyázzunk, nehogy más növény érintkezzen a permettel, ugyanis ez egy totális gyomirtószer, mindennel végez. A mosogatószer feloldja a növények zöld védőkérgét, így az ecetes sós lé könnyedén szívódik fel, és rövid időn belül kiszáradnak a gyomok.
Néha nézzük meg a szórófejet, mivel a só könnyedén eltömítheti, öblítsük ki és már permetezhetünk is tovább! Ha a növények kiszáradtak, akkor már csak ki kell húzgálnunk a földből a maradványokat. Permetezés során figyeljünk arra is, hogy nem kell az egész járdát lefújnunk, a szer csak a növényi részeket támadja, a gyökereket, magokat nem, szóval elég a gyomnövényt lefújnunk vele.
Forrás: Fotó: Pixabay