A gyógyhatású pitypang, készíts belőle szirupot

Készítsünk gyógyító hatású szirupot pitypangból!

AN
hirdetes

Gyermekláncfűvel, használatosabb nevén pitypanggal úton-útfélen találkozhatunk, sok helyen megél, ebből fakadóan sokan közönséges gyomnövényként könyveljük el, pedig a pitypang az ehető virágok közé tartozik. 

Szirup készítés pitypangból

Nagy mennyiségben nem ajánlott – bár nem is jellemző – a fogyasztása, de igazi különlegességek készíthetők a virágából, a bimbójából, levele friss salátába keverhető, sőt, a tejnedvet kibocsátó zöld szára is elfogyasztható (más kérdés, hogy ez többeket viszolygással tölthet el).


A pitypangszirup jó alternatívája a méznek, helyettesíthető vele többek között a juharszirup is. Ízesíthetünk vele teát, limonádét, de vajas pirítósra is kenhetjük, süteményekhez is felhasználhatjuk. Köhögéscsillapító hatású, torokfájás természetes ellenszereként is fogyaszthatjuk.

Lássuk, hogyan készíthetjük el, a következő oldalon folytatom!
 

Készítsünk gyógyhatású szirupot pitypangból

A pitypangszirup-készítés egy-két napos folyamat, a legtöbb időt a virágok begyűjtése veszi igénybe. Fontos, hogy tiszta helyről gyűjtsük a virágokat, ahol nincs (nagy) autóforgalom, nincs a közelben ipari létesítmény vagy egyéb szennyező. A virágokat célszerű felhasználás előtt átmosni.


Pitypang szirup hozzávalók

  • kb. 100 db pitypangvirág
  • 1 liter víz
  • 1/2 kg cukor
  • 1 citrom

Pitypang szirup elkészítése


A pitypang szárát távolítsuk el, a virágokat hagyjuk egy napig ázni hűvös helyen (hűtőbe is tehetjük). A kiáztatott virágokból nyomkodjuk ki a vizet, majd sűrű szövésű szitán, esetleg vászonanyagon keresztül szűrjük át.  Adjuk hozzá a szűrt citromlevet, a cukrot. Forraljuk míg besűrűsödik. (Ahogy hűl, úgy sűrűsödik.) Még forrón adagoljuk tiszta befőttes üvegekbe és száraz dunsztban (alaposan bebugyolálva) hagyjuk kihűlni.

Javaslat


Bár a pitypang ehető virág, célszerű fogyasztása előtt kezelőorvossal, háziorvossal konzultálni, különösen fennálló máj-, epeprobléma, diabétesz, allergia esetén.
 

Forrás: www.eletszepitok.hu

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

libatop (libaparéj, Chenopodium)

a libatopfélék (Chenopodiaceae) családjának egyik, gyomnövényekben gazdag nemzetsége.... Tovább

ikra

a nőstény halak termékenyítésre képes (érett) vagy megtermékenyített petesejtje. Némely... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem