Gyeptrágyázás - Gyep trágyázása késő tavasszal
Áprilistól júniusig a tavasz teljes erőbedobással dolgozik, és ilyenkor kezdenek el növekedni a meglévő gyomok is. Ilyenkor gyomirtó hatású műtrágyákat érdemes alkalmazni már megerősödött gyökérzetű gyepeden. Mint ahogy eddig is, továbbra is figyelj oda a csomagoláson olvasható információkra. A gyomirtó hatású műtrágyák akkor a leghatékonyabbak, amikor a gyomok még kicsik és fiatalok.
A legjobb eredmények érdekében kora reggel használd őket gyepeden, amikor a fű még vizes a harmattól, és legalább két napig nem várható eső. Ne feledd, hogy ha dugókkal vagy magokkal szeretnél új gyepet ültetni birtokodon, akkor ne használj gyomirtós műtrágyákat az ültetés előtti négy hétben, továbbá várj ez után három fűnyírásnyi időt. A gyeptéglákkal vagy szőnyeggel telepített füvön várj négy hetet a telepítés után, mielőtt gyomirtós készítményeket alkalmaznál.
Gyeptrágyázás - Gyep trágyázása nyáron
Júniustól egészen a nyár végéig azért van szükség a gyep trágyázására, mert az extra tápanyagok segítenek megvédeni füvedet a hőségtől és a szárazságtól. Továbbra is használhatod az alacsony foszfortartalmú műtrágyádat, természetesen szigorúan a csomagoláson olvashatók szerint.
Gyeptrágyázás - A gyep trágyázása késő nyártól késő őszig
Augusztus végétől kezdve egészen novemberig lelassul a gyep növekedése, miközben a fű elkezd felkészülni a téli hónapokra. Ez idő alatt a széles levelű gyomok újra növekedésnek indulnak, tehát ajánlott újra gyomirtó hatású műtrágyára váltani, és a csomagoláson leírtak szerint adagolni azt gyeped számára. Ügyelj rá, hogy az első várható fagy előtti időszakban már ne trágyázd gyepedet.
Gyeptrágyázás - Hogyan használd gyeptrágyádat a legjobb eredmények érdekében
Amellett, hogy mindig betartod a műtrágya csomagolására írtakat, érdemes 1-2 nappal a készítmény használata előtt lenyírni gyepedet. Amennyiben drop kialakítású műtrágyaszórót használsz, indulj el vele a gyep egyik csücskétől, és egymást enyhén fedő csíkokban haladj végig rajta.
Ha szóró szerkezetes („spreader”) műtrágyaszórót használsz, akkor, kívülről befelé haladj, némi átfedéssel. Ne felejtsd el elzárni az adagolót, ha tölcsért használsz a műtrágya elszórásához, és mindig seperd fel a felesleges műtrágyát a járdákról, és egyéb helyekről a gyep mellett, hogy elkerüld a vasfoltokat és a felesleges beszivárgást.