Szúrjunk minden egyes cserepes növény földjébe gyufaszálat!

Tudd meg, miért szúrtunk gyufaszálat a cserepekbe!

Szélesi Ferenc - Főkertész
hirdetes

Ha hiszed, ha nem, a hétköznapi dolgok sokkal jobbak a növények számára, mint a boltban megkapható, méregdrága vegyszerek! Szinte mindent fel tudunk használni, még a gyufaszálakat is, a most következő cikkben elmondom, miért szúrtunk a növények cserepébe gyufaszálakat! 

Szúrjunk minden egyes cserepes növény földjébe gyufaszálat!

Egy olyan trükköt fogok most megmutatni nektek, ami összesen 10 forintba kerül, az összes növényed szeretni fogja, ráadásul a segítségével megmentheted a cserepes virágok életét! Nincsen szükség hozzá semmi másra, csupán pár szál gyufaszálra!

Tudni kell, hogy a növények nem ugyanolyan gondozást igényelnek többnyire, ráadásul az igények sem ugyanolyanok, nem egyformán igénylik a nedvességet, a párát vagy éppen a napfényt. Ebből következik az is, hogy a virágok, szobanövények közül nem mindegyikre veszélyesek a különböző betegségek illetve a kártevők.

hirdetes

Egy dolog azonban minden növény esetében egyformán megegyezik, az pedig az, hogy a rendszeres gondozást, a megfelelő ápolást csodálatosan szép virágaikkal, mutatós leveleikkel hálálják meg. Sok esetben azonban nem elég megvennünk a drága vegyszereket ahhoz, hogy megvédjük a növényeinket, a gyufaszál viszont tökéletesen megold minden problémát, a következő oldalon el is mondom, miért! 

Szúrjunk minden egyes cserepes növény földjébe gyufaszálat!

Sok esetben a benti cserepes növényekkel apró kis tetvek végeznek, amelyeket szabad szemmel is alig látni. Ezen probléma kezelésére jó a gyufa, amelynek feje elűzi ezeket a miniatűr kártevőket. A virágcserép szélétől 5 cm-re szúrjuk be a földbe, fejjel lefelé 2–3 gyufaszálat. Öntözzük meg a virágokat, majd két nap múlva cseréljük ki a gyufaszálakat.

A gyufa foszfor tartalma remekül fertőtleníti a virágföldet, így nem kell drága készítményekre költeni, és a rovaroktól is pár nap múlva megszabadulunk.

(filantropikum) 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

103/2008. (VIII. 8.) FVM rendelet

A 2004. évi nemzeti hatáskörben nyújtott agrár- és vidékfejlesztési támogatások... Tovább

kereszt (kepe, kalangya)

a rendre vágott és felkötött gabona kévéiből rakott alakzat. A legalsó, az ún. mesterkéve... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem