Használj talajtakarót
Csakúgy, mint a komposzt, a talajtakaró is többféleképpen járul hozzá a bőségesebb termésekhez. A talajtakarás végezhető előre készített talajtakaró keverékkel, de a ház körül fellelhető organikus hulladék jó részét (faforgács, fenyőtűk, szalma, babhüvelyek, kavicsok, stb.) is felhasználhatod erre a célra. A talajtakaró egyik leghasznosabb funkciója a gyomok kordában tartása. Egy megfelelően betakart talaj továbbá tovább képes megtartani a nedvességet is, ami különösen a forró időjárás idején kulcsfontosságú.
A komposzthoz hasonlóan bizonyos erős szagú talajtakarók segítenek távol tartani a kártevőket, azonban egyes aromák akár további kártevőket is magukhoz vonzhatnak, így érdemes előzetesen tájékozódni, mielőtt bármilyen otthoni anyagot használnál fel erre a célra. Érdemes továbbá odafigyelni, hogy a takaró ne kerüljön közvetlenül a növények szárának közelébe. Ha mindent jól csinálsz, akkor elősegítheted a hasznos földigiliszták szaporodását kertedben.
Próbáld ki az emelt ágyásokat
Az emelt ágyások egyik legnagyobb előnye, hogy gyakorlatilag a talaj összetételétől függetlenül biztosítanak tápanyagokban gazdag termőközeget növényeidnek. Az emelt ágyások továbbá átlagosan négyszer-ötször több termést hoznak, mint a „sima” kerti talajba (ágyásokba) ültetett növények. Ez a laza, tápanyagokban gazdag termőközegnek köszönhető.
Nyújtsd el a tenyészidőszakot
Minél több idejük van termést hozni a növényeknek, annál többet szüretelhetsz majd. Ehhez el kell érned, hogy a tenyészidőszak előbb kezdődjön, és később érjen véget számukra. Egy kis tervezéssel és a megfelelő eszközökkel még akkor is boldogan „arathatod majd” munkáid gyümölcsét, amikor a többi kertész már szezont zárja.
Az időszak korai beindításához használhatsz például hidegágyat vagy üvegburákat. Ha az időszak végét szeretnéd kitolni, akkor alkalmazz ágyástakarókat, hogy tovább tarthasd melegen a talajt. A legnagyobb (és hosszú távon legkifizetődőbb) megoldás egy saját melegházat építeni kertedben, ahol egész évben irányíthatod az olyan fontos tényezőket, mint például a hőmérsékletet vagy a páratartalmat.
Forrás: Kép forrása: naturallivingideas.com