Ezt kell tudni a futómuskátli gondozásáról - hogyan legyen gyöngyörű futómuskátlid?

Hasznos információk a futómuskátli gondozásáról

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes
Csodaszép futómuskátli könnyedén!

Nem árt, hogyha időben elkezdjük a muskátli gondozását, és most arra gondolok, hogy már az ültetésnél figyeljünk oda fokozottan! Miután megvásároltuk a növényt, mindenképpen ültessük át legalább 2-3 nappal a vásárlás után. Ültethetjük balkonládába, de akasztós virágcserépbe is, amelyik szimpatikusabb. Fontos, hogy ne kerti földet használjunk az ültetéshez, vegyük meg nyugodtan a drágább, minőségibb virágföldet, van már kifejezetten muskátliföld is egyébként, drágább, de biztosan fertőzésmentes és tiszta.

Töltsük fel a földdel a balkonládát nagyjából a harmadáig, ezután a növényt emeljük ki a cserépből és – fontos! – a virágföldjével együtt helyezzük a balkonládába. Úgy tegyük bele, hogy nagyjából 70 fokos szöget zárjon be a növény. Ezt sem tudják sokan, de ha a növény egyenesen áll, akkor nagyobb az esély arra, hogy eltörjön a szára, amikor elkezd lefelé futni, nagyjából 90 fokban kellene állnia a növénynek ahhoz, hogy sérülésmentesen fejlődjön. Ezért fontos, hogy 70 fokban ültessük, meglátjátok, hogy szinte omlik majd lefelé a növény.

hirdetes

Ha elkészültünk ezzel, akkor öntözzünk jó alaposan, majd tegyük a megfelelő helyre a balkonládát. Fontos, hogy ne érje egész nap a tűző napsugár, fényre azonban szüksége van a növénynek, olyan helyet válasszunk, ahol délelőtt vagy a délutáni órákban éri a napfény. Várjunk 3-4 hetet a tápoldatozással, addig öntözzük csak, a tápoldatozást ezután akár heti kétszer is elvégezhetjük, kapható a gazdaboltokban külön muskátli tápoldat, amivel öntözhetjük a növényeinket.

Fontos még, hogy az elnyílt virágokat minden héten szedegessük le, így újabb virágzásra adunk esélyt a töveknek. Havonta egyszer vágjuk vissza a hajtásokat, inkább legyen csak 50-60 centiméteres a növény, de tele legyen virággal. Reméljük, hogy sokat segítettünk és nektek is csodaszép futómuskátlitok lesz az idén!

Ajánló: Muskátli szaporítása, kattints ide és tudj meg mindent most! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

113/2008. (VIII. 30.) FVM rendelet

Az állatbetegségek bejelentésének rendjérõl. Az élelmiszerláncról és hatósági... Tovább

savasodás

talajaink —>pH-értékének kedvezőtlen csökkenése (ennek mértéke országosan átlagosan... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem