Zsálya
Különleges ünnepi fűszer, a népi gyógyászatban a torokgyulladás ősi ellenszere.
Stevia
Cukor pótlására használandó, édesítő hatása fűszernövény.
Mielőtt vizes befőttesüvegbe helyezzük őket, célszerű a befőttes üvegeket papírral körbetekerni, mivel napfény hatására nagyon érzékenyek.
Lépések:
a hajtásokat vágjuk 15 18 cm hosszúságúra
mossuk meg és helyezzük őket a vizes befőttesüvegbe
vizelet szárakat tisztítsuk meg a levelektől
vágjuk le a szárak végét, hogy gyökerezhessen
Tippek
Ha vezetékes vizet használunk, gyökereztetés előtt 24 órát pihentessük.
A vizet növény eltávolítása nélkül hetente kell cserélni.
Akár hat hét is lehet, amíg gyökerek nőni kezdenek.
Mivel sok ásványi anyag, célszerű vízben oldható trágyát keverni a vízbe heti egyszer.
+Gyógyító növények
Ha megfázunk, köhögünk, vagy csak melegségre vágyunk, hozzájuk fordulunk, és tudjuk, mikor és hogyan tudnak segíteni. Mi most egy lépéssel továbbmegyünk, és elárulunk néhány érdekességet róluk!
Csipkebogyó
A csipkebogyó, ahogyan gyakran nevezik, tízszer annyi C-vitamint tartalmaz, mint a citrom, és számos más tápanyagot, amelyekből az emberi szervezet profitálhat. Pektin, flavonoidok, cukrok, alma- és citromsav, tanninok és A-vitamin is van köztük.
Zsálya
A zsálya gyulladáscsökkentő és izzadásgátló hatással rendelkezik, valamint képes szabályozni az izzadást. A zsálya az egyik legnagyobb gyógynövény légzőszervi megbetegedések esetén, és gargalizálásra használják ínygyulladás és a száj és a torok irritációja esetén.
Bodza
A Bodza népszerű a megfázás, nátha kezelésére, vízhajtóként és az immunrendszer erősítésére használják. A bogyókból képződő savanyú lekvár remek vizelethajtó és hashajtó.