Fűnyírás eső után – Mellette is vannak érvek
Mindig Angliával példálóznak azok a kertfenntartók, akik arra esküsznek, hogy teljesen mindegy, nedves-e a fű vagy nem. Ők azt vallják, hogy mivel Angliában szinte mindig esik az eső, ezért nagyon nehéz lenne csak száraz időben füvet nyírni, mégis meseszépek az ottani gyepek.
Fűnyírás eső után – Személyes véleményem
Én úgy gondolom, hogy ha éles a fűnyíró kése, és nem közvetlenül egy hatalmas felhőszakadás után állunk neki a fű vágásának, akkor nagy baj nem lehet (ami a füvet illeti). Én is vágtam már füvet eső után, mert volt, hogy két héten keresztül minden nap esett pár órát és elcsúsztam mindennel – muszáj volt. Viszont, csak akkor teszem ezt meg, ha nagyon-nagyon muszáj, inkább amellett vagyok, hogy száraz időben vágjunk füvet, ugyanis így sokkal biztonságosabb és a gyep is sokkal hálásabb lesz.
Fűnyírás eső után – Hogyan vágjuk le a füvet eső után?
Ha nincs más választás és neki kell állni a fű vágásának, akkor tartsunk be pár aranyszabályt, nézzük is, mik ezek! Abban az esetben, ha elektromos fűnyíróval esünk neki a nyírásnak (inkább ne tegyük), akkor mindig ellenőrizzük a hosszabbítót, mivel, ha esetleg sérült és nem vesszük észre, akkor bizony előfordulhat áramütéses baleset.
A munkát vízálló cipőben végezzük, és érdemes olyat választani, ami nem csúszik, ugyanis a vizes fű hatására megcsúszhatunk, a lábunk pedig a fűnyírókés közelébe kerülhet. A nedves füvet nehéz szépen vágni, ha magas, mivel elhajolhatnak, összetapadhatnak – ennek hatására nem lesz egyenletes a vágás (ezt valamelyest ki lehet küszöbölni éles fűnyírókéssel).
Ha nedves a fű, akkor mindig nehezebb a dolgunk, ezért sokkal lassabban, és körültekintőbben végezzük a nyírást. Végül, de nem utolsósorban elmondanám, hogy a vágási magasságot mindig magasabbra állítsuk, ha nedves a fű, így nagyobb eséllyel lesz szép a vágás.
Fűnyírás eső után – További tanácsok
Fűnyírás után is több dolgunk van, ha nedves füvet vágtunk. A fűnyírók általában fémházzal rendelkeznek, és a kések is fémből vannak, ezért érdemes megelőznünk a rozsdásodást – jó alaposan takarítsuk le a fűnyírót kívül-belül. Másnap nézzük át a gyepet, és ha esetleg keletkezett ritkásabb szakasz a fűnyírás miatt, akkor szükséges elvégeznünk egy kis felülvetést. Cikkem végére értem, remélem, hogy tudtam segíteni nektek ezekkel a tanácsokkal!
Mennyire találtad hasznosnak az eső utáni fűnyírásról szóló cikkünket?
Alexas_Fotos képe a Pixabay -en.