"A hím fülesbagoly huhogása majdnem egy mérföldről is hallható"
A fülesbagoly Észak-Amerikában, Európában, Ázsia egyes részein, valamint Afrika északi és keleti részén, beleértve Madagaszkárt is, él. Olyan erdőkben fészkel, ahol a fák szorosan egymás mellett nőnek.
A fülesbaglyok éjszaka egerek, denevérek és más kis állatok után kutatva vadásznak. E baglyok szárnyfesztávolsága akár 39 hüvelyk is lehet, és közel 30 évig is élhetnek. A hím és a nőstény fülesbaglyok több szempontból is különböznek egymástól, többek között a párzási hangjukban. Olvasson tovább, ha további tényeket szeretne megtudni erről a lenyűgöző állatról.
Hihetetlen fülesbagoly tények
- A sűrű erdőkben élő baglyok más madarak által elhagyott fészkekben hozzák világra kicsinyeiket.
- Kiváló hallásukat használják fel az éjszakai zsákmányszerzéshez, gyakran nyílt terepen vadásznak.
- A kis fülesbaglyok 35 napos korukig nem tudnak repülni.
Fülesbagoly Tudományos név
A fülesbagoly, amelyet néha közönséges vagy északi fülesbagolynak is neveznek, tudományos neve Asio otus, amely latin eredetű. Osztálya az Aves, és a Strigidae családba tartozik.
A fülesbagoly megjelenése
A hosszúfülű bagoly barna és szürke tollak keveréke, amelyek függőlegesen áramlanak, a fején két fültincs áll felfelé. A neve ellenére azonban ezek a fülpamacsok valójában nem a bagoly fülei, hanem egyszerűen fekete tollpamacsok. A fülei a feje oldalán helyezkednek el.
A fülesbagoly szeme narancssárga vagy sárga színű, csőre pedig fekete. Lábát vékony, világos tollréteg borítja.