Fukszia ápolása
Fontos, hogy figyelembe vegyük azt, hogy a fuksziák erdei növények, így a jó vízáteresztő képességű talajt szeretik, illetve a magas páratartalmat. Próbáljuk megteremteni ezt a környezetet. Nagyon fontos a jó termesztő közeg kiválasztása, az ültetéshez használt föld legyen jó víztartó képességű, humuszban gazdag, ugyanakkor jó vízáteresztő képességű is.
A semleges, enyhén savas pH értékű talajt kedvelik (pH=6-7). Szabadföldi ültetés esetén javítsuk a talajt, keverjünk a földbe szerves anyagokat, komposztot, tőzeges virágföldet. A megvásárolt növényeket minél hamarabb ültessük át viszonylag nagyobb cserépbe, fontos, hogy ügyeljünk arra, hogy ne kerüljön magasabbra, és mélyebbre se, mint ahogyan az előző edényben volt.
Mire kell figyelnünk az ápolása során? Nézzük!
Fontos, hogy nyár folyamán folyamatosan gondoskodjunk a vízellátásról. Soha ne hagyjuk, hogy kiszáradjon a földje, ha nem figyelünk oda, akkor több hétig is szünetelhet a virágzás. Öntözéskor minden esetben nagyobb mennyiségű vízzel locsoljuk meg, nedvesítsük át a teljes földlabdát, a fölösleges vizet pedig minden esetben öntsük ki az alátétből.
A fuksziáknak rengeteg tápanyagra van szükségük ahhoz, hogy folyamatosan virágozzanak. A legjobb, hogyha hosszabb hatású táprudakat vagy tápoldatot használunk. Tudni kell azt is, hogy a fuksziák elvirágzott virágai terméssé fejlődnek, abban az esetben, ha nem akarunk magot termeszteni, akkor távolítsuk el folyamatosan az elnyílott virágokat és terméskezdeményeket.
A fuksziák rendkívül jól tűrik a metszést, egy kis türelemmel, és ügyességgel elérhetjük, hogy bonsai-t hozzunk létre, vagy egy kisebb fácskát. Vágjunk le minden beteg illetve sérült növényi részt, alakítsunk ki minél levegősebb ágrendszert, az ágakat pedig kurtítsuk vissza legalább a harmadával. Fontos tudnivaló még, hogy Hazánkban nem érdemes május vége előtt a szabadba vinni a fuksziákat, sokan ezzel hibáznak.