Ha azonban nem kezd el kinőni a zöld pázsit, még mindig van néhány dolog, amit megtehetsz annak érdekében, hogy aszály idején is zöld legyen a fű:
• Készülj korán a nyárra! Fontold meg, hogy tavasszal olyan időszakokat tervez, amikor kevés az eső, és proaktivitása és kemény munkája meghozza gyümölcsét. Az év első nyírásától kezdődően használj fűnyírót a csupasz foltok kijavítására, és tarts meg néhány levágott füvet (mulcs), hogy jobban hidratálja a pázsitot.
• Ha a pázsitot aszály sújtja, kerülje a nagy gyalogosforgalmat és az állatok által okozott károkat. Ne bántsuk az amúgy is igénybevett pázsitot!
Így lesz egészségesebb a pázsit
Amellett, hogy először kiválasztjuk a megfelelő füvet, és rendszeresen levegőztetjük a pázsitot, néhány további dolgot is megtehetünk a füvünk egészségének érdekében.
1. Betegség kezelése
HA a pázsitunk nedves, kerülni kell a fűnyírást, ugyanis ez problémákat okozhat, és ilyen esetekben , jobb ha ellenőrizzük, hogy vannak-e betegség vagy gombás fertőzés jelei. Ez porszerű maradékként vagy színes foltokként vagy foltokként jelenhet meg. Ezenkívül ellenőrizzük a kártevők által okozott károk jeleit (és szükség esetén alkalmazzunk rovarölő szert).
2. Fő az egészség
Mint nekünk embereknek, úgy a fűnek is szüksége van néha egy kis tápanyag utánpótlásra! A tápanyaghiány felelős lehet a gyep ritkításáért. Rendszeresen öntözz és ne felejtsd el a nitrogén műtrágyát alkalmazni! Hogyan? Ebből a cikkünkből megtudhatod! Így lehet neked szebb zöld a füved, mint a szomszédé, egyszerűen és hatékonyan!