A hópenész kezelése
Ha a gyepen még vannak az előző szezonból hátramaradt hulladékok, akkor gereblyézd össze ezeket a hóesés előtt, hogy ezzel is javítsd a fű szellőzését. A hópenész elkerüléséhez fontos, hogy a gyepet kellően átjárja a levegő. Egyesek nem szívesen trágyázzák gyepüket a szezon végén, mert a fel nem szívódó tápanyagokat a hó befedheti, és ezek szintén hozzájárulhatnak a penész elterjedéséhez.
A koronák elfagyása
Ha a meleg, nyirkos levegőt egy hirtelen fagy követi, akkor ez könnyedén végezhet a fűcsomók koronájával. Ez általában a tél vége felé, vagy kora tavasszal fordul elő, amikor a melegebb éghajlatokon ültetett meleg szezonú füveket váratlan egy fagy éri. Ha a fűcsomók koronája megfagynak, miután sok vizet szívtak magukba, akkor ettől el is pusztulhatnak.
Az elfagyás kezelése
A nagyobb méretű elfagyások újraültetést vagy újratelepítést igényelnek majd. Sajnos nem sokat tehetsz az ellen, hogy a fűkoronák elfagyjanak. Ha hűvösebb éghajlaton élsz, és gyakran van problémád a fagyokkal, akkor telepíts inkább hidegtűrő füvet kertedbe.
Pockok
A gyep pockok által okozott téli elhalása könnyedén felismerhető azokról a jellegzetes útvonalakról, amelyeket a gyökerekkel táplálkozó rágcsálók hagynak maguk után.
Védekezés a pockok ellen
A pockok által hátrahagyott elhalt ösvények idővel általában begyógyulnak majd, ahogy a környező füvek benövik a rendelkezésükre álló helyet. Ha szeretnéd elkerülni a pockok okozta károkat, akkor ősszel távolítsd el a gyepre hulló leveleket és fűmaradványokat, mert a rágcsálók előszeretettel bújnak el ezekben a téli hidegben. A pockokat továbbá az egerekhez hasonlóan csalétekkel el lehet kapni, habár ez télen, a hóban valamivel nehezebb feladat lesz.