3. A Frézia vízigénye
A Fréziának elég magas a vízigénye, így nyugodtan öntözhetjük bőségesen, akár hetente többször is, főleg a nyári nagy melegben! A túlzott elárasztással azért vigyázni kell, mert akkor a gyökerei elrohadhatnak.
4. A Frézia tápoldatozása
Ebből a szempontból átlagos igényű virág, de ha lakásban tartjuk, akkor több tápoldatra lehet szüksége. Ebben az esetben érdemes két hetente egyszer az öntözővizéhez keverni a tápoldatot, vagy ha a kertben neveljük a növényt, akkor elegendő lehet 3-4 hetente egyszer ezt elvégezni.
A Frézia nevelése magról
Amennyiben nem a kihajtott virágot vásároljuk meg a kertészetben vagy a virágosnál, hanem mi magunk szeretnénk magról kinevelni a Fréziát, mindenképp számolnunk kell azzal, hogy 8-12 hónapba is beletelhet, amíg a növény először virágot fog hozni. Mielőtt megkezdjük az ültetést a magokat érdemes 24 órára beáztatni meleg vízbe.
A Frézia betegségei, kártevői – Így védekezz a Frézia betegségei ellen!
A Frézia nem egy kényes virág, ahhoz képest, hogy milyen körülményes a nevelése, de nem igen jellemző rá a betegeskedés és a kártevők sem igen szokták megtámadni. Az, hogy hamar elpusztul inkább a figyelmetlenségünkön és a nem megfelelő gondozásból adódhat. Azonban, ha ezeket a gondozási tippeket betartod, a Te Fréziád is ragyogni fog! Abban az esetben, ha valamilyen kártevő mégis megtámadnák a Fréziát, egyszerű rovarirtóval könnyen kezelhetjük a problémát.
És Neked melyik májusi virág a kedvenced, amit tudsz a lakásban és a kertben is nevelni?
Neked melyik májusi virág tetszett a legjobban?