Földicseresznye termesztése
Mivel nálunk nem számít évelő növénynek, ezért évente foglalkoznunk kell ennek ültetésével is. Leginkább a paradicsompalántákkal együtt érdemes kiültetnünk, mivel rokonok, hasonlóképpen kell őket gondoznunk is. Tehát amennyiben neveltünk már paradicsomot, a földicseresznye nevelése se foghat ki rajtunk.
Magról is szaporíthatjuk, ami úgy néz ki, hogy egy cserépbe vessük el a magokat áprilisban és tartsuk a növényt 20 fok körüli hőmérsékleten és május közepe előtt ne is ültessük ki a kertbe. Ha nem tartjuk magunkat nagy kertésznek, érdemes a már kifejlett palántát megvásárolni és majd azt kiültetni.
Májusban elérkezett az ültetés ideje, ilyenkor eldönthetjük, hogy maradunk-e a cserepes megoldásnál vagy inkább kertben nevelnénk tovább a palántáinkat. Amennyiben inkább a teraszon vagy a balkonon tartanánk a növényt, abban az esetben is ültessük át nagyobb cserépbe a palántát, hogy legyen helye növekedni. Akár cserépben, akár földben nevelnénk a legjobb, ha humuszos talajba ültetjük és olyan helyet keresünk neki, ami szélvédett, de napos. A földicseresznye nagyon sok vizet igényel, különösen fejlődésének elején és a virágzásakor. Sose hagyjuk kiszáradni a földjét, különben elpusztul. Magas tápanyag igénye miatt, érdemes tápoldatot adni a locsolóvizébe vagy a földjébe, ugyanis bő terméssel fogja meghálálni.
Amennyiben már egyszer neveltünk kertünkben földicseresznyét, nincs sok teendőnk, ugyanis a kaporhoz hasonlóan elszórja magjait és minden évben újra ki fog hajtani.
A földicseresznye termése
A növényen egészen augusztus elejétől október végéig fog érett termés megjelenni, amit szüretelhetünk. A termés kis burkát ne fogyasszuk el, csak magát a bogyót, így azt mindenképp távolítsuk el fogyasztás előtt, majd a tisztítsuk meg a kis cseresznyénket, ugyanis ragacsos lehet. Íze leginkább az ananászhoz hasonlítható, ami frissen fogyasztva egy kis savanykás, de frissítő ízvilágot kölcsönös a gyümölcsnek. Magas A- és B-vitamin tartalma van, valamint a kalciumban is bővelkedik. A paradicsomhoz hasonlóan keverhetjük salátákhoz, de édeskés íze miatt remek lekvár, szörp vagy akár befőtt lehet belőle.
A gasztronómiában egyre elterjedtebb, hogy különleges kinézete miatt a cukrászok és szakácsok földicseresznyével díszítik édességeiket. Egy finom, csupa-csoki szuflé tetején például egy tündöklő aranycikeszként fog mutatni és savanykás íze miatt tökéletesen passzol a keserű étcsokoládéhoz.