Arról nem is beszélve, hogy ez a vegyszerrel való kezelés egyáltalán nem fog jót tenni legtöbbünknek, nem ajánlott arra, hogy elültessük.
Érdemes tehát, ha termesztésen gondolkozunk, olyan termelőt vagy bioboltot választanunk, ahol biztosak lehetünk benne, hogy organikusan termesztett darabokat árulnak.
Emellett, a legtöbb szupermarketben kínált hagyma puha nyakú fokhagymának számít. Ezzel semmi probléma nincs, azon kívül, hogy nem fogják majd bírni a hideg időjárást. Ha ültetési céllal vásárolunk, akkor érdemesebb a kemény nyakú fokhagymák közül választanunk, hiszen azok könnyűszerrel átvészelik majd a hidegebb időjárást is.
Ezzel a módszerrel lehetséges a fokhagyma mind beltéri, mind kültéri termesztése, ráadásul a növény leveleit is fel tudod majd használni, ugyanis az is finom, enyhén fokhagymaízű lesz majd.
Mit érdemes még tudnom a fokhagymanevelésről?
Bár a legideálisabb időszak a fokhagyma ültetésére az ősz, mégis magát a procedúrát rengeteg tényező képes lesz majd meghatározni.
Az őszi időszak azért ajánlott, különösen ennél a módszernél, mert a puha nyakú fokhagymáknak enyhén hűvös időjárásra lesz majd szükségük, hogy képesek legyenek elkezdeni fejlődésüket, meghozni első hajtásaikat, leveleiket.
A hűvösebb, hidegebb éghajlati területeken tavasszal is elültethetjük, amikor a talaj még hidegebb, vagy akkor, amikor még az esőzések végett hűvösebb az időjárás.
Hogyan történjen meg maga az ültetés?
Szedd szét fokhagymádat gerezdekre, majd azokat tedd egy kisebb mennyiségű földbe úgy, hogy azok felfelé mutassanak. Figyelj oda, hogy megfelelően betemesd őket. Érdemes egymástól nagyjából 8 centiméterekre elültetni gerezdjeid, így nem fogják egymást zavarni fejlődésük során.
Amennyiben az időjárás túlzottan hideg, érdemes helyezned rájuk egy réteg mulcsot, így melegen tartva őket. Ügyelj arra, hogy rendszeresen gyomláld, locsold hagymáid.
Légy türelmes, ugyanis ezeknek a hagymáknak megközelítőleg hét hónap kell még teljesen kifejlődnek. Mikor a levelei elkezdenek barnulni, hagyd abba öntözésüket, ezzel bíztatva őket a száradásra.
Várj nagyjából két hetet, s ásd ki friss, saját fokhagymáidat.
Te próbálkoztál már ezzel a termesztési módszerrel?