Fesztiválkatlan a turizmus fellendítéséért
A városközponthoz és a Bodroghoz egyaránt közel fekvő, külszíni bányakatlanban megépülő kulturális létesítményben helyet kap egy csaknem 2500 fő befogadására alkalmas szabadtéri színház, egy 860 négyzetméteres kiállítótér, valamint parkoló és kiszolgáló épületsor. A Fesztiválkatlan látogatóinak száma az elképzelések szerint az ötödik évre eléri a 150 ezer főt.
Ahhoz, hogy ekkora létszámú vendégsereget fogadjanak, megfelelő mennyiségű szállás is kell a városban, ehhez járul majd hozzá az a két, egyenként 170 ágyas hotel, amelyhez szintén kapott támogatást a borok fővárosa, és amelyeket magánbefektetők építenek majd - tette hozzá Májer János.
A tokaji Fesztiválkatlan elnevezésű kiemelt projekt támogatási szerződését a tokaji polgármester mellett Szabó György szocialista országgyűlési képviselő, az Észak-Magyarországi Regionális Fejlesztési Tanács elnöke és Francsics László, az Észak-Magyarországi Regionális Fejlesztési Ügynökség Kht. ügyvezető igazgatója látta el kézjegyével.
Munkahelyek létesülnek
Szabó György azt mondta: a Tokaji Fesztiválkatlan kialakítása hozzájárul az Észak-Magyarországi Operatív Program társadalmi-gazdasági céljaihoz. A projekt egy nemzetközi szinten is versenyképes turisztikai terméket hoz létre, építve a régió sajátos kulturális örökségeire és természeti értékeire.
A Fesztiválkatlannal egy olyan kulturális rendezvényközpont jön létre, amely a térségben mind befogadó képességében, mind környezetében, elhelyezkedésében egyedülálló. A projekt nyomán új munkahelyek létesülnek, a turisztikai attrakcióhoz kapcsolódó szolgáltatások pedig számos vállalkozásnak adnak majd munkát a térségben.
Uniós támogatásból épül
A tokaji Fesztiválkatlan nem az egyedüli, uniós támogatással megvalósuló beruházás a borairól méltán nemzetközi hírű városban és környékén. A Nemzeti Fejlesztési Terv részeként, 929 millió forintos EU-támogatással 2008 nyarára épült fel Tokaj új kulturális és konferenciaközpontja. Az Összefogással Tokaj Világörökségéért program részeként pedig, összesen több mint 2,2 milliárd forintos uniós forrásból a borvidékhez tartozó 13 település összefogásával térségi turizmusfejlesztési programot dolgoztak ki és valósítottak meg.