A balkonnövények sokkal inkább szeretik a félárnyékot, mintsem a tűzőnapot, így szerencsére van miből válogatni, ha virágokat szeretnénk helyezni az árnyékos teraszunkra! Mutatjuk a legszebb árnyéktűrő balkonvirágokat, amik biztosan feldobják az erkélyed!
Legszebb balkonnövények, amik szeretik az árnyékot
A félárnyékot kedvelő balkonnövényeknek is szükségük van természetes fényre, ezért azokon a teraszokon, ahova egyáltalán nem jut be fény, ott ezek a növények se fognak hosszú távon megélni, ugyanis nincs olyan növény, amely szeretné a sötétséget és a mélyárnyékot. Viszont ha teraszunk, erkélyünk félárnyékos akkor számtalan egynyári balkonnövényből válogathatunk! Lássuk a legszebbeket, amik színesíthetik az erkély megjelenését!
Félárnyékot kedvelő egynyári növények
1. Pistike
A pistike, avagy másik nevén a nebáncsvirág egy elég tartós virágnak számít. Változatos színei remekül mutatnak egy balkonládába vagy virágágyba ültetve. Májusban érdemes kiültetni, miután minden fagy elmúlt! Nehezen tűri az esőztető öntözést.
2. Nagyvirágú nebáncsvirág
Inkább szobanövényként ismert a nagyvirágú nebáncsvirág, de tavasztól nyugodtan kirakhatjuk az inkább félárnyékos teraszra, ahol az erkély színes díszévé válhat. Leginkább fehér, rózsaszín, piros és lila árnyalatokban találhatóak meg a virágosoknál.
3. Fukszia
A fukszia az egyik leggyakoribb balkonnövény, nem hiába hiszen gyönyörű és feltűnő. A tűző napon nem élne sokáig, de a félárnyékot nagyon kedveli. Egy függőkosárban igazán jól mutat majd az erkélyen! Az erős szelet nem bírja, mert a virágai megtépázódnak. Májusban hajtásdugványról szaporítható.
4. Futómuskátli
A muskátlik köztudottan a napos helyeket szeretik, de egy félárnyékos helyen is megpróbálkozhatunk egy futómuskátli vagy egy angolmuskátli nevelésével, ugyanis gyönyörűek és remekül feldobják a terasz és az erkély kinézetét.
5. Begónia
Gyakori árnyékos virágágyi növény a pistike mellett, ami mindignyílik és egy balkonládában csodásan mutat. Számtalan színben és fajtában megtalálhatjuk a kertészetek és a virágboltok polcain, leginkább a piros színű az elterjedt. Ha nem egy helyre tesszük a begoniákat, akkor színfoltokat alakíthatunk ki.
6. Gumós begónia
Nagy termetének és csüngő hatásának köszönhetően nyár közepétől egészen a fagyokig gyönyörű dísze lehet a balkonnak, azonban télire be kell vinni a fagyok elől. A fagyok elmúlásával már ki is ültethetjük.
7. Kislevelű bakopa
A muskátli mellé gyakran helyezik ezt a növényt. Csüngős hajtásrendszerű, így egy függőcserépben és egy függő ládában mutat a legjobban a kis halvány lila virágaival. Közepes a táp- és a vízigénye is.