Ültethetünk földlabdás, konténeres csemetét egész évben akár, szabadgyökerű növényt viszont érdemes mindig októberben ültetni, ugyanis ebben az esetben legalább fél évet megtakarítunk. Az ősszel ültetett csemeték sokkal jobban fognak ellenállni a betegségeknek és a kártevőknek is.
Facsemete ültetésének menete
Fontos, hogy olyan facsemetét vásároljunk, ami biztosan megfelelő az otthoni igényeknek, ha nem vagyunk tisztában az adott fajta igényeivel, jobb, ha kikérjük egy szakember segítségét, ültetés előtt pontosan kell tudnunk, hogy mekkora lesz az adott fa a későbbiekben, illetve milyen talajt és klímát szeret. Tudni kell, hogy egy kisebb facsemete idősebb korában akár 6-7 méter magasra is megnőhet, eszerint érdemes megtalálnunk a megfelelő helyet számára.
Meg van az ideális növény, ássunk egy ültető gödröt a megfelelő helyen kertünkben, arra ügyeljünk, hogy a gödör egy ásónyommal szélesebb és mélyebb legyen legalább a gyökerénél. A gödör kiásása után helyezzünk egy karót a gödörbe, ez fogja megtartani a facsemetét. A gödör aljára lapátoljunk egy kevésre szerver marhatrágyát, majd egy kis földet. Ezután helyezzük a növényt a gödörbe, arra figyeljünk, hogy a csemetén látható oltás minden esetben a föld felett legyen.
Ha ezzel megvagyunk, akkor pár lapát termőföldet tegyünk a növény köré, majd iszapoljuk be a talajt, később töltsük vissza az összes földet, tapossuk meg, és öntözzük be jó alaposan. Meg is vagyunk az ültetéssel, már nincs más dolgunk, mint várni a tavaszt.
Remélem, hogy tudtam nektek segíteni a gyümölcsfák ültetésével kapcsolatban, és nagyon bízok abban, hogy minél többen kezdtek bele a gyümölcsfák nevelésébe, sok sikert kívánok mindenkinek! Cikkünket mutassátok meg minél több ismerősötöknek is, és ha kérdésetek van, nyugodtan keressetek meg minket Facebook-oldalunkon, mindenre válaszolunk!