Emellett pedig nagyobb fényigénnyel is rendelkezik, a melegebb időjárásban vízigénye is megnő, ugyanis a szárazságot nem viseli jól. Kedveli a párát, esetében nem fontos odafigyelni talajának megfelelő vízelvezetésére.
A nyugati kékperje szintén mérsékelt öntözést igényel, elsősorban a melegebb időszakokban – ezért is alkotnak remek párt a napfényvirággal, ugyanis ennek a növénynek sincs nagyobb szárazságtűrő képessége. Nála viszont talaj szempontjából érdemes a vályogosabb, savanyúbb típusok közül választani.
A különleges négyes
A japán díszfű, a varjúháj, a lila őszirózsa is remekül mutat, amennyiben pedig még sárga kúpvirágot is ültetünk közéjük, biztosak lehetünk abban, hogy ágyásunk lélegzetelállító lesz majd. Ezek a növények már július végén elkezdik ontani magukból a csodálatos virágokat, melyekben egészen az első fagyokig gyönyörködhetünk.
Narancssárga dáliák sörényes árpával vegyítve
A dáliákat előszeretettel ültetik a kertészek, hiszen nem csak hogy nincsenek nagy igényei ennek a növénynek, de amellett, hogy évelő, rendkívül különleges színek és fajták közül válogathatunk.
Ültetése kapcsán érdemes ugyanakkor arra odafigyelni, hogy napos helyet biztosítsunk számára, ugyanis, ha területe akár csak félárnyékos, máris virágzása sokkal szegényebb lesz, vagy egyáltalán nem lesz. Arra is fokozottan ügyeljünk, hogy gumói kifagyhatnak a túlságosan hideg környezettől, így amikor már fagyközeli hőmérséklet van, akkor azokat érdemes kiásni, majd egy száraz, fagytól védett helyen átteleltetni – a legtöbb fajtája mégis egészen júniustól októberig képes csodálatos virágokkal megajándékozni a megfelelő gondozásért cserébe.
Színpompás virágágyás
Abban az esetben, ha ténylegesen színes évelőágyást szeretnénk, akkor érdemes évelő őszirózsákat, sárga aranyvesszőket és borzas kúpvirágot összeültetnünk. Így virágzásukkal kapcsolatban megidézhetjük akár a tavaszt is – legalábbis színvilágukban – az őszi, már borongósabb, esősebb, melankólikusabb időjárásban.