Az Év Természetfotósa magyar is lehet!

2016-ban is megválasztják az Év Természetfotósát, nekünk pedig külön öröm és izgalom azt tudni, hogy egy magyar fotós is lehet a végső győztes. Szurkoljunk együtt neki, a most következő cikkben megmutatjuk a legszebb képeket is és az esélyeseket! 

 

Potyó Imre lehet az Év Természetfotósa 2016-ban! 

 

Potyó Imre, a magyar természetfotós kérészrajzásról készült képe is bekerült az Év Természetfotósa verseny döntőjébe! 2016-ban 52. alkalommal rendezik meg a neves versenyt, mint minden évben, idén is rengeteg pályázat érkezett, melyekből a legkülönlegesebbek bekerültek a fináléba is. 1965 óta küldik a fotókat amatőr és profi fényképészek, az első években összesen 500 darab érkezett, több mint ötven évvel később ez a szám eléggé megnövekedett, idén több mint 50 000 nevezés érkezett, 95 országból. A képek csodálatosak, minden évben elkápráztatnak minket a tökéletes pillanatban készült fotók, melyek a természet kreativitását, vadságát illetve különlegességét örökítik meg.

 

A nevezések számát tekintve már most nagyon büszkék lehetünk Potyó Imrére, ugyanis a több mint 50 000 pályázat közül most már csak 11 van a döntőben. A legjobb 11 művet nem régen jelentették be a szervezők, akik 3 kategória alapján szűrték a fotókat, eredetiség, kreativitás, és technikai tökéletesség szerint.

 

A magyar természetfotós a Rába partján, csillagos éjszaka, vakuval és világítás segítségével fotózta le a kérészek rajzását, melyet a Daily Mail a világ egyik legizgalmasabb jelenségeként említett meg. A győztes kiléte október 18.-án fog kiderülni, a művekből pedig egy kiállítás is lesz, október 21.-től a londoni természettudományi Múzeumban. Addig is megmutatom nektek a legérdekesebb képeket, a következő oldalon folytatom! 

 

Willem Kruger: Termite tossing (Dél-afrikai Köztársaság)

 

Alexandre Hec: Blast furnace (Franciaország)

 

Isaac Aylward: Thistle-plucker (Egyesült Királyság)

 

Iago Leonardo: The disappearing fish (Spanyolország)

 

Dhyey Shah: Golden relic (India)

 

Mario Cea: Crystal precision (Spanyolország)

 

Audun Rikardsen: Splitting the catch (Norvégia)

 

Scott Portelli: Collective courtship (Ausztrália)

 

Sam Hobson: Nosy neighbour (Egyesült Királyság)

 

Lance van de Vyver: Playing pangolin (Új Zéland/Dél-afrikai Köztársaság)