A világ legérdekesebb bolyhos állatait ismerheted meg a következő cikkből, hihetetlenül aranyosak és mindegyik nagyon egyedi. Sajnos nálunk, Magyarországon nincs alkalmunk mindegyiket látni élőben, de a következő összeállítás akkor is sok érdekességet tartogat mindenkinek.
Az állatok többsége imádnivaló, annyi elragadó állattal találkozhatunk, hogy meg sem lehet számolni őket. Én nagyon szeretem a természetet, mindig megcsodálok minden gyönyörűséget, amit a természet ad nekünk. Viszont léteznek olyan állatfajok, akik a cukiságon túl mennek, nem is tudom, hogy lehetnek ennyire aranyosak. Ezek az állatok a bolyhos állatok, ritkán látni ennyire elragadó jószágokat.
A vonzerejük abban rejlik, hogy szőrzetük hosszú, így nagyon egyedivé és széppé válnak. Volt egy érdekes tanulmány, amiben arra keresték a választ, hogy milyen karakterisztikája kell, hogy legyen egy állatnak ahhoz, hogy aranyosnak tartsuk. Ebből a tanulmányból az derült ki, hogy a nagy szemű, kerek fejű, rövid orrú állatokat tartják a a legcukibbnak.
Angóranyúl
Az angóranyúl a domesztikált nyulak egyik típusa, melyet hosszú sima gyapja miatt tenyésztenek. Az angóra az egyik legrégebbi nyúlfajta, eredetileg feltehetőleg Ankarából (történelmi nevén Angóra), Törökországból származik, az angórakecskével és az angóramacskával együtt. Más elképzelések szerint az eredetileg mutáció révén létrejött nyulat Kasmírban tenyésztették először (innen kasmír nyúl elnevezése).
A nyulak nagyon népszerűek voltak Franciaországban a 18. század közepén, és a század végére egész Európában elterjedtek, ma ismert formájában Angliában tenyésztették ki. Az Egyesült Államokban először a 20. század elején jelentek meg.
Az állatokat a hosszú bundájuk, az angóragyapjú miatt tenyésztik, amit el lehet távolítani az állatról nyírással, kopasztással. Az angóranyúlnak nagyon sok fajtája ismert, de az ARBA (Amerikai Nyúltenyésztők Egyesülete) csak négy fajtát sorol be, ezek az angol, a francia, az óriás és a szatén. Az egyéb fajtáiba tartoznak a német, a kínai, a svájci és a finn.
Bichon Bolognese
A bolognai pincs más néven Bichon Bolognese, az FCI által elismert olasz kutyafajta, a bichonok fajtacsoportjába tartozik. Közvetlen rokona többek közt a Havanese-nek és a Bichon frisé-nek is. Hasonlóságuk miatt sokan össze is tévesztik őket.
Története
Az első pincsek a mai Dél-Olaszország területén jelentek meg a 13. században. Bologna városa után nevezték el, valójában inkább dél-olasz bichonoktól származik. Pontos származása azonban összefonódik a Máltaiéval. A bolognai pincs egykor népszerű öleb volt a királyi udvaroknál és hírességek körében Európában és Ázsiában egyaránt. Többek között Mária Terézia, osztrák császárnő is ilyen kutyát tartott egy időben, akit nagyon szeretett.
Az évek múlásával és a háborúk miatt, hasonlóan sok más kutya fajtához a Bolognese iránti kereslet is jelentősen visszaesett. A múlt század végén, vállalkozó szellemű belga és olasz tenyésztők kezdték el tenyészteni és nekik köszönhetően megmenekült a faj. 1986-ban az Egyesült Államokban is elindult karrierje.
Megjelenése
A kanok marmagassága 27-30 centiméter, szukáké 25-28 centiméter, súlya 3-4 kilogramm. Egyszínű fehér, gyapjas, dús szőrzet jellemzi, ami ellentétben sok más kutyákéval még idős korában is selymes és puha marad. Kicsiny méretéhez képest erős testű.
Mérete és kicsit göndör szőrzete miatt sokan összetévesztik őt családja más tagjaival. A bolognese azonban mindig csak egy színű fehér lehet, ellentétben a havanesevel, amely több színben és foltosan is előfordul vagy a frisével, amely szőrzete jóval göndörebb a bolognéséjénél.
A tehenek egyenesen egy Iowai farmról, Phil és Matt Lautner gazdaságából származnak, ahol genetikailag tenyésztik őket főként eladásra, de gyakran viszik őket versenyekre is szerte az országban, például a Westminster kiállításra, amelyet évente rendeznek meg New Yorkban. A fajta állatállománya jól ismert mezőgazdasági közösségek körében, mivel valaki több fényképet tett közzé a Lautner Farm marháiról a Reddit nevezetű weboldalon. Amint felfedezték a képeket, egy csapásra internetes szenzációvá váltak.
A tehenek kitűnő tenyésztési folyamaton mennek keresztül. Amellett hogy aranyosak és édesek, az emberekhez hasonlóan nekik is meg kell szenvedniük a szépségükért.
„Hosszú és kemény munkába kerül amíg a tehenek elnyerik azon kinézetüket melyeket a képeken látunk" - magyarázza Stephanie Steck, a Lautner Farms szóvivője. A kiállítók edzik, etetik őket, fürdetik, megszárítják majd ragyogóvá varázsolják a szőrüket. Csak a versenyek és show-k napján van egy két órás felkészülési idő, amely alatt a tehenek szőrét beolajozzák, hogy ragyogjanak, és hajlakkot tesznek a lábukra, hogy a szőrük a helyén maradjon.