Nem is gondolnád, de nem szükséges méregdrága szereket vásárolnod ahhoz, hogy csodálatosak legyenek a virágaid. Kipróbáltuk mi is ezt a filléres dolgot, merem ajánlani mindenkinek!
Minden napi dolgunk közé tartozik az is, hogy a növényeinkkel foglalkozunk. A boltban kapható műtrágyák, tápoldatok viszont egyrészt drágák, másrészt pedig a legtöbb hatástalan is sajnos. Én már nagyon régen használtam boltban vásárolt szert, inkább a filléres, egyszerű dolgokra esküszöm.
A házi praktikáknál nincsen jobb módszer, gondoljatok bele ti is, régebben nem volt ennyi boltban kapható szer, mégis mindenhol csodálatosan szépek voltak a virágok!
A házi praktikák között rengeteg olyat találhatunk, amik nagyon olcsók és hihetetlenül hatásosak. A legtöbb szer megtalálható ráadásul a háztartásban, kis túlzással főzés után mehetünk kertészkedni ugyanazzal a dologgal a kezünkben, amivel főztünk.
Mi is megosztottunk már veletek egy pár szenzációs módszert, ilyen volt a ricinusolaj például, ezt a cikket ide kattintva olvashatod el te is. Most viszont egy még olcsóbb és még jobb szert mutatok be nektek, amit érdemes kipróbálnotok, a következő oldalon elmondom, miért!
A só káros a növények számára, szerintem ez jutott mindenkinek az eszébe most. Az Epsom só viszont tele van magnéziummal, és szulfáttal, ezek pedig hihetetlenül fontos tápanyagok a virágaink számára.
Az Epsom só tökéletes műtrágyaként is funkcionál. Tudni kell azt is, hogy vannak olyan növények, akik kimondottan szeretik és igénylik a keserűsót, mivel minden számára fontos tápanyagot ki tud nyerni belőle.
Szórjunk a növény köré a talajra belőle egy keveset virágzási időszakban, majd azonnal locsoljuk is be, így a tápanyagok bejutnak a növény gyökeréhez. Sokan nem tudják, de az Epsom só tökéletes rovarriasztásra is. Szórjunk megint csak a növény köré a talajra belőle, és tartsuk távol a rovarokat a segítségével.
Milyen növényeknél érdemes használni az Epsom sót
Általában nagy magnéziumigényű növények, elsősorban burgonya, paprika, paradicsom és rózsa trágyázásában alkalmazzák. Előnye (más magnéziumtartalmú anyagokhoz, például adolomithoz képest), hogy a víz jól oldja, így hamarabb bekerül a talajba, és ezáltal a növény hamarabb tudja hasznosítani, továbbá hogy a növények lombtrágyázással a leveleiken keresztül is fel tudják szívni. További hasznos tudnivalók az Epsom sóról itt!