A szegfűket el lehet fogyasztani? Igen! Ismerd meg a kínai szegfűt és a pünkösdi szegfűt

Ehető szegfűk – ismerd meg a kínai és pünkösdi szegfűt

TK, ZH, SFV, NA
hirdetes
A kínai szegfű

A kínai szegfű gondozása, ültetése


Ültetésénél már említettük, hogy a balkonláda az ideális, az elhelyezésére viszont érdemes odafigyelnünk. Ez a növény a napos, világos helyeket kedveli, így érdemes „otthonában” ezt biztosítani számára. Fontos az is, hogy talaja jó vízelvezetéssel rendelkezzen, ugyanis a stagnáló folyadék problémákat fog számára okozni. Viszont, vízigényes növényről van szó, így érdemes rendszeresen, mérsékelten locsolnunk. Amennyiben eltávolítjuk róla az elvirágzott fejeket, sikeresen másodvirágzásra bírható.


Nem fenyegetik betegségek, kártevők, ezekre egyáltalán nem érzékeny, viszont a fagy annál inkább veszélyezteti. Ebből kifolyólag érdemes télen takarással óvni, vagy beltérben elhelyezni. 

hirdetes


Szaporítása magról történik, a palántáit akkor érdemes kivinnünk a szabadba, ha már nem látunk esélyt fagyra.


A pünkösdi szegfű bemutatása


Ez a szegfűféle szintén alacsony, vagy közepes termetű, bokros, évelő növény. Kínai társával ellentétben, őt már talajtakaró növényként is ültethetjük, terjedő töve végett.


Hazánkban is honos, levélzete szürkészöld, szintén fűszerű, mely télen is a növényen marad. Lehet telt vagy szimpla, rojtos, rózsaszín színű virágai tavasz végén jelennek meg, melyet akár még nyáron is láthatunk.


Kompakt mérete miatt hibrid változatait is előszeretettel ültetik az emberek. 


Hogyan gondozd pünkösdi szegfűd?


Ez a szegfűféle szintén a napos helyeket kedveli, ültetése során érdemes odafigyelnünk, hogy talaja megfelelően tápanyaggazdag legyen, s jó vízáteresztő képességgel rendelkezzen. Közepesen vízigényes, földjét igyekezzünk mindig kissé nyirkosan tartani. 


Szintén másodvirágzására buzdítható, még a tavasz kezdetén, az új levelek megjelenése előtt érdemes eltávolítanunk a régieket.

 
Kártevők szempontjából a meztelencsigákkal érdemes vigyázni, akik előszeretettel környékezik meg növényünk leveleit. 


Szaporítása szintén magvetéssel, de akár tőosztással is lehetséges. Az utóbbival érdemes néhány évente megfiatalítani növényünket.

Te fogyasztottál már bármilyen formában szegfüvet?

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-12-10

Hogyan lesz piros a mikulásvirág? Tippek a virágoztatáshoz

A mikulásvirág nemcsak karácsonyi dísz, hanem a téli otthonod színpompás dísze – tudd meg, hogyan varázsolhatod pirossá! Fedezzük fel a gondozás részleteit.

2024-12-07

A legszebb orchidea fajták: ezeket add ajándékba idén karácsonykor

Fedezd fel a legszebb orchidea fajtákat, amelyek idén karácsonykor is tökéletes ajándékok lehetnek, és örömet szerezhetsz velük minden növénykedvelőnek!

2024-12-20

5 lenyűgöző arborétum télen Magyarországon

Fedezd fel Magyarország legszebb téli arborétumait, és élvezd a természet csodáit! Ismerd meg az Andrássy út melletti Callas House szállást is!

2024-12-07

Öreg karácsonyi kaktusz? Mutatjuk, hogyan fiatalíthatod meg

Egy öreg karácsonyi kaktusz az évek során elveszítheti formáját, kevésbé lehet virágzó. megmutatjuk a fiatalítás technikáit az öreg karácsonyi kaktusznál.

2024-12-11

A legnépszerűbb karácsonyi cserepes virágok bemutatása és gondozása

Merülj el a karácsonyi cserepes virágok varázslatos világában, és ismerd meg, hogyan hozhatnak ünnepi fényt otthonodba. Eközben gondozásukról is olvashatsz.

2024-12-05

Az ásás: a talajforgatás előnyei és hátrányai szakértői szemmel

Az ásás, más néven talajforgatás, egy régóta alkalmazott talajművelési technika, amelynek előnyeit és hátrányait szakértő segítségével vizsgáltuk meg.

2024-12-05

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Így válassz a szakértő szerint

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Segítünk dönteni, hogy idén is tökéletes legyen az ünnepi hangulat – fedezd fel mindkét opció előnyeit és hátrányait!

2024-11-30

A karácsonyi kaktusz locsolása és 7 tipp a virágzás megőrzéséhez

A karácsonyi kaktusz locsolása az ünnepi szezon egyik legfontosabb gondozási feladata. Megmutatjuk hogyan csináld és tippekkel segítünk a virágzás megőrzésében.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

ellés jelei

elsősorban a medence környéki szövetekben kialakuló —> vizenyős beszűrődésből... Tovább

Gyümölcs

A köznyelv és a konyhaművészet általában gyümölcsnek nevezi a növények édes és húsos... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Érdekességek kert virág