A kínai szegfű gondozása, ültetése
Ültetésénél már említettük, hogy a balkonláda az ideális, az elhelyezésére viszont érdemes odafigyelnünk. Ez a növény a napos, világos helyeket kedveli, így érdemes „otthonában” ezt biztosítani számára. Fontos az is, hogy talaja jó vízelvezetéssel rendelkezzen, ugyanis a stagnáló folyadék problémákat fog számára okozni. Viszont, vízigényes növényről van szó, így érdemes rendszeresen, mérsékelten locsolnunk. Amennyiben eltávolítjuk róla az elvirágzott fejeket, sikeresen másodvirágzásra bírható.
Nem fenyegetik betegségek, kártevők, ezekre egyáltalán nem érzékeny, viszont a fagy annál inkább veszélyezteti. Ebből kifolyólag érdemes télen takarással óvni, vagy beltérben elhelyezni.
Szaporítása magról történik, a palántáit akkor érdemes kivinnünk a szabadba, ha már nem látunk esélyt fagyra.
A pünkösdi szegfű bemutatása
Ez a szegfűféle szintén alacsony, vagy közepes termetű, bokros, évelő növény. Kínai társával ellentétben, őt már talajtakaró növényként is ültethetjük, terjedő töve végett.
Hazánkban is honos, levélzete szürkészöld, szintén fűszerű, mely télen is a növényen marad. Lehet telt vagy szimpla, rojtos, rózsaszín színű virágai tavasz végén jelennek meg, melyet akár még nyáron is láthatunk.
Kompakt mérete miatt hibrid változatait is előszeretettel ültetik az emberek.
Hogyan gondozd pünkösdi szegfűd?
Ez a szegfűféle szintén a napos helyeket kedveli, ültetése során érdemes odafigyelnünk, hogy talaja megfelelően tápanyaggazdag legyen, s jó vízáteresztő képességgel rendelkezzen. Közepesen vízigényes, földjét igyekezzünk mindig kissé nyirkosan tartani.
Szintén másodvirágzására buzdítható, még a tavasz kezdetén, az új levelek megjelenése előtt érdemes eltávolítanunk a régieket.
Kártevők szempontjából a meztelencsigákkal érdemes vigyázni, akik előszeretettel környékezik meg növényünk leveleit.
Szaporítása szintén magvetéssel, de akár tőosztással is lehetséges. Az utóbbival érdemes néhány évente megfiatalítani növényünket.
Te fogyasztottál már bármilyen formában szegfüvet?