Gyöngybaglyok
Ez egy meglehetősen helyfüggő „megoldás”, hiszen nem mindenhol fordulnak elő ezek a szárnyas rágcsálóvadászok, és nem is igazán lehet megkérni őket az egérfogásra. De ha vidéken élsz és otthonod környékén fészkel néhány ilyen elegáns madár, akkor jó eséllyel egy nagyszerű „rágcsálóvédelmi rendszer” védelme alatt állsz. A gyöngybaglyok akár 3-4 rágcsálót is elfogyaszthatnak éjszakánként a fészkelő időszak során.
Ha nincsenek kertedben akkora fák, amekkorákon elférhetne egy bagolyfészek, akkor szerezz be néhány kifejezetten baglyokra méretezett madárházat, vagy készíts magadnak. A baglyok a meleg, rejtett helyeket kedvelik, lehetőleg távol a zajtól. A házakat legalább 3 méterre a talajtól helyezd el, de ügyelj rá, hogy később könnyen hozzájuk tudj férni, ugyanis időnként némi karbantartásra és takarításra szorulnak majd. Amikor egy használt bagolyházat takarítasz vagy bármi más okból hozzányúlsz, mindig viselj védőfelszerelést, mert a baglyok is terjeszthetnek bizonyos betegségeket.
Molygolyók
A molygolyóknak is erős illatuk van, amit az egerek taszítónak tartanak. Helyezd őket azokra a már emlegetett helyekre, ahol egérveszély áll fenn. A golyókat érdemes havonta cserélgetni.
Az elpusztult rágcsálók megfelelő kezelése rendkívül fontos, mert még haláluk után számtalan betegséget terjeszthetnek. Mindig viselj gumikesztyűt, amikor elpusztult rágcsálókkal foglalkozol. A tetemeket helyezd egy légmentesen záró tasakba, azt egy másikba, majd vidd ki őket a kinti szemetesbe. Szabadulj meg a kesztyűktől is.
Válts egy másik pár védőkesztyűre, vegyél fel egy védőszemüveget, majd némi fehérítő és fertőtlenítő segítségével tisztítsd meg azokat a felületeket, ahol az egerek jártak. Ne érj „egeres” kesztyűvel a fertőtlenítőhöz, hiszen ezt később is meg kell majd fognod, amikor máshol szeretnéd használni, és nem jó ötlet rávinni a fertőzéseket. Ezért kell külön kesztyű a takarításhoz is. Miután mindennel végeztél, alaposan moss kezet szappannal, és lehetőleg valamilyen kézfertőtlenítővel is.