Hová szereld fel a denevérházat
A denevérházat egy épület oldalára ajánlott felerősíteni, legalább 3,5 méterre a talaj felett. Nem ajánlatos fára erősíteni, mert a macskák könnyedén felmászhatnak rá. Ezen kívül felakaszthatod egy fémoszlopra is, amire a macskák és más állatok nem tudnak felmászni. Lehetőleg legalább 3-5 méterre kerüljenek minden fától, hogy a természetes ellenségeik ne tudjanak hozzájuk férni. A denevérháznak továbbá napi szinten legalább 6 óra közvetlen napfényre van szüksége, hogy kellően felmelegedjen. A denevérek szeretik a forróságot, és 32-36°C között érzik jól magukat. Ügyelj rá tehát, hogy egy épület déli oldalára kerüljön, hogy egész nap közvetlenül süthessen rá a nap.
Ültess illatos vagy éjszaka virágzó növényeket
A denevérek éjszakai állatok, ezért érdemes éjszaka virágzó növényeket is ültetned kertedbe – ilyen például a holdvirág, a maszlag és a pálmaliliom. Az illatos virágok és fűszernövények szintén vonzzák a denevéreket, tehát jó ötlet például kakukkfüvet, loncot, dáliákat, kis büdöskéket és málnát ültetni a kertbe. Érdemes észben tartani, hogy bizonyos növények távol tarthatják a denevéreket kertedtől – ilyenek például a fahéj, az eukaliptusz és a borsmenta.
Hagyd meg elhalt fáidat
Az elhalt, korhadó fák veszélyesek lehetnek a kertben, de ha nem kell emiatt aggódnod, akkor érdemes meghagynod őket birtokodon, mert a denevérek előszeretettel fészkelnek bennük. A denevérek a fák laza kérge és a törzs közötti részben bújnak meg. Egy fa méretétől függően néhány vagy néhányszáz denevérnek is otthont adhat.
Figyelmeztetés a denevérekkel kapcsolatban
A denevérek hasznos lakói lehetnek kertednek, de vigyáznod kell, nehogy saját otthonodba is beköltözzenek. A denevérek meglepően apró lyukakon is képesek átpasszírozni kicsiny testüket, éppen ezért biztosítanod kell, hogy otthonod teljesen védett legyen tőlük. Különösen a régebbi házakon lehetnek olyan alig észrevehető rések, amin a denevérek könnyedén beférkőzhetnek az épületbe. Zárd le ezeket, mielőtt elkezdenéd becsalogatni őket kertedbe!