Öt csodálatos kirándulóhely Magyarországon ősszel

Megjött az ősz, elkezdtek a falevelek barnulni, sárgulni, különböző színekben pompázni. Ilyenkor alkalmunk nyílik megcsodálni az erdőket, parkokat. Használjuk ki a jó időt, kicsit melegebbet és mozduljunk ki. Ebben a cikkben bemutatunk pár helyet, ahova érdemes elmennünk.

 

 

 

 

Szalajka-völgy- Szilvásvárad

A Szalajka-völgy a Bükk hegység egyik legszebb, leglátogatottabb kiránduló helye. Fő látnivalója a Szalajka-patak, melynek forrásai tipikus karsztforrások, szélsőséges vízjárással. A Szalajka-forrás egy rövid szakaszon bejárható cseppkőbarlangból tör a felszínre. Vize hideg. A patakban már hosszú ideje vadon él a sebes pisztráng, melynek védelmében mesterséges neveldéket alakítottak ki. A völgyet könnyen meg lehet közelíteni, rengeteg kiránduló útvonal van, és itt közlekedik a Szilvásváradi Erdei Vasút is.

 

 

Gemenci erdő- Duna-Dráva Nemzeti Park

A Gemenc hazánk egyik legismertebb védett területe, Európa legnagyobb összefüggő ártéri erdeje. 1977 óra természetvédelmi terület. Az alacsonyabb területeken a fűz és a nyár ligeterdők, a magasabb fekvésű részeken a tölgy, a kőris és a szil lomberdők húzódnak. A világrekorder trófeákat adó gímszarvas állomány, a vaddisznó, valamint az őz nem ritkaság ezen a területen, de a nagyvad mellett a vadmacska, a borz, a róka, a nyuszt, nyest, mókus, vidra és a hód is megtalálható. A madárállomány is különleges: a rétisas, a kerecsensólyom, barnakánya, feketeharkály, kócsag, bakcsón kívül a világ legsűrűbb feketególya állománya is itt található.

 

 

Cuha-völgy- Bakony

A Cuha-völgy közkedvelt turista célpont. Sokfelé lehetőségünk nyílik gyalog-, illetve biciklitúrákat szervezni. Kiépített tanösvényeken járhatunk végig, a kijelölt tűzrakó helyeken szalonnasütés is lehetséges.

 

 

Pilisi Parkerdő

A fővárosiak számára az egyik legközelebbi kirándulóerdő. Legfőbb látványosságai a Normafa, a Dobogókő, a Holdvirág-árok és a Kárpát-forrás. A legtöbb turistával a Budai-hegységben találkozhatunk, a legsűrűbb erdő a Pilis, Visegrádi-hegység, a legrégebbi fákat pedig a Gödöllői-dombságban csodálhatjuk meg.

 

 

Mátra-Északi-középhegység

Aki még nem járt ősszel a Mátrában, mindenféleképpen tegye meg, egy életre szóló élményben lesz része. Itt található Magyarország két legmagasabb pontja, a Kékes és a Galya-tető. Változatos erdőtársulásai közül a cseres-tölgyesek vannak a legalacsonyabban. Ezeket fokozatosan gyertyános-tölgyes és bükkerdő váltja fel. 

 

 

Tekintésétek meg Magyarország legszebb botanikus kertjeit és leghíresebb fáit is:

Magyarország legszebb botanikus kertjei

Magyarország leghíresebb fái