Mindenki ismeri a csipkebogyót, de leginkább a C-vitamin tartalmáról, pedig rengeteg jótékony hatása van még az egészségünkre. Cikkünkből most kiderül, hogy mi mindenre jó még a csipkebogyó.
Fontos szerepe van a bőrápolásban
A csipkebogyóolaj serkenti a bőr kollagéntermelését és csökkenti a hajszálerek törékenységét, ezáltal késlelteti a bőr öregedését. Leégések kezelésére használják, de csökkentheti a hegesedést a seb kalakulása után is. Gyakran megtalálható a testápoló termékekben.
Segít a vércukorszint szabályozásában
A csipkebogyópép nagyon hasznos a cukorbetegek számára is, mivel erősíti az immunrendszert és szabályozhatja a vércukorszintet.
Erősíti a vérfalakat
Szabályozza az erek áteresztőképességét, érszűkület, továbbá érelmeszesedés megelőzésére és kezelésére is kiválóan alkalmazható.
Támogatja az immunrendszert
A csipkebogyó bővelkedik C-vitaminban, ezért vétek lenne nem ezt a növényt felhasználni szervezetünk C-vitamin-szükségletének pótlására a téli időszakban. A C-vitamin fokozza a szervezet védekezőképességét a különböző betegségekkel és fertőzésekkel szemben, fontos szerepet játszik az oxidatív folyamatok szabályozásában. A növény A-, B1-, B2-, E-, P- és K-vitaminban, vasban, magnéziumban, aminosavakban, pektinben, flavonoidokban, szerves savakban, karotinoidokban, polifenolokban és illóolajokban is gazdag.
Hatással van az ízületekre
A csipkebogyó tea rendszeres felhasználása csökkenti az ízületi fájdalmakat, továbbá a gyulladásokkal összefüggő duzzanatokat is enyhíti. Az ízületi gyulladások gyógyszeres kezelése mellé ajánlani szokták a fogyasztását.
Gazdag antioxidánsokban
Az antioxidánsok az emberi szervezet számára nélkülözhetetlen vegyületek. Megkötik a szabad gyököket, amelyek súlyos betegségek kialakulásában játszanak szerepet. Ezek közé tartozik a 2-es típusú cukorbetegség, a szív- és érrendszeri betegségek és a rák. A csipkebogyó magas antioxidáns tartalmú, különösen a friss bogyók.
A következő oldalon találsz néhány receptet is csipkebogyóból!