Azonban az állatokat nem lehet menteni a zónákból sajnos, mivel bundájuk és bőrük is magas sugárzással bír. Ebből kifolyólag sajnos az átlag élethosszuk nagyjából 6 év, melynél nem sok állat él tovább. Azonban nem régiben hatalmas segítséget és egy második esélyt kaptak. A rendszeresen idelátogató idegenvezetők felvették a kapcsolatot egy amerikai non-profit szervezettel, a Clean Future Funds-al, mely ipari katasztrófa esetén nyújt segítséget az áldozatoknak. A segélyszervezet felfigyelt a mára már több mint 300 példányt számláló kutya populációra és a rendszeresen idelátogató idegenvezetőkkel együtt egészségügyi segítséget és ellátást nyújtanak az itt rekedt kutyáknak.
Mivel a kutyák teljesen szelídek, így az állatorvosok könnyedén tudják őket kezelni. Megkapják a szükséges oltásokat a veszettség ellen, valamint a kötelezően előírt kombinált oltást is, valamint a központokban ivartalanítják is őket, hogy csökkentsék a szaporulatot, hiszen a kutyáknak nincsen sajnos jövőjük az elhagyott városban, főleg, hogy ekkora számban is vannak. Ahhoz, hogy élelmet és megfelelő segítséget tudjanak számukra nyújtani mindenképpen csökkenteni kell a populáció létszámát, ehhez viszont elengedhetetlen az ivartalanítás. A kormány kifejezett tilalmat rendelt el, hogy a kutyákat a zónából kimenteni nem lehet, hiszen nagyon magas a sugárzás mértéke a bundájukban és az egész szervezetükben. Ezen is próbálnak segíteni a 3 felállított központban, mégpedig úgy, hogy folyamatos megfigyelés alatt tartják a kutyákat és rendszeresen mérik rajtuk a radioaktivitást is.
Ahogy egyre több munkás tér vissza az atomerőmű körüli munkálatok miatta, a kutyáknak egyre több társasága lesz, és így egyre közelebb kerülnek ismét az emberhez. A kutatók szerint a kutyákat nem lehet teljesen eltüntetni a zónából, de minden megtesznek azért, hogy a lehető legjobb életkörülményeket biztosítsák számukra. A segélyszervezet honlapján adakozni is lehet a kutyák segélyezésére, valamint bővebb információt is olvashat mindenki a kutyák helyzetéről.