Tudj meg mindent a begónia metszéséről

A begónia metszéséről

GE.
hirdetes
Minden, amit tudni kell a begónia metszéséről!

Magas termetű begóniák metszése

A télálló és a sárkányszárny begónia, a bokor begónia magasra nő. Ezeket virágzás után visszavághatjuk, ezzel ösztönözzük őket, hogy tőből új hajtásokat fejlesszenek. A nád begóniák esetében is követhetjük ezt a mintát, vagy visszavághatjuk a hajtásokat egy kifelé néző hajtásrügyig. Ezzel a növénytől kifelé történő növekedést serkentjük.

A fagyok beállta előtt az egynyáriként tartott Begonia semperflorens begóniát becserepezhetjük. Ha szárait egyharmadánál visszatördeljük, egy hét múlva újra a napra tesszük, a lakás legvilágosabb helyére, akkor egész télen gazdagon virágzik tovább.

hirdetes

A gumós begónia visszavágása

Május-júniusi kiültetésüket követően, bokrosodás után a hajtásvégeket dugványozhatjuk. A korai virágbimbók egy részét kicsíphetjük, így ösztönözhetjük a növényt, hogy nagyobb virágok fejlődjenek rajta. Ilyenek lehetnek a dupla virágú fajták, amelyek egymás mellett több virágrügyet is hoznak. Ezek közül sokszor az egyik nagyobb, jól fejlett (porzós virág), a másik kisebb (termős virág). Az utóbbiból szimpla virágok fejlődhetnek.

Ezeket a virágrügyeket nyugodtan kicsíphetjük. A nagyvirágú gumós begóniák hajtásvégeinek lecsípése nem előnyös, mert a bokrosodás ösztönzése a virágméret csökkenésével jár. A non stop fajtáknál előfordul, hogy a növény túl magasra nő. Ekkor támasztékra lesz szüksége, illetve vissza kell vágni, különben a formája szétesik, illetve felnyurgul. A hajtásokat a szél is letörheti. A gumós begóniákat felszedés előtt vágjuk vissza késő ősszel. Emeljük ki a gumókat, szárítsuk ki és száraz, hűvös, fagymentes helyen, száraz tőzegben teleltessük.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

ozmózis

hígabb oldat oldószerének féligáteresztő (szemipermeábilis) hártyán keresztül a... Tovább

fülcsonkítás

egyes kutyafajtákon az állat tetszetőssebbé tételét szolgáló v. más állatfajban a... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem