A fajt 1979-ben hozták be Észak-Olaszországba, ahonnan hamarosan elterjedt egész Itáliában. Mivel melegigényes faj, így Európa déli részén terjedt el először – leginkább fás szárú növényeken, főként díszfákon károsított. Dél-Franciaországban 1984-ben figyelték meg, Szlovéniában 1991-ben, Horvátországban 1995-ben, Ausztriában 1996-ban, Csehországban pedig 2001-ben. Magyarországon először 2004-ben regisztrálták a kártevőt.
Az amerikai lepkekabóca Magyarországon
Ezek is érdekelhetnek
Még több cikk
2024-09-13
Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!
A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.
2024-09-18
Hatalmas bajban a fecskéink – Így segíthetsz nekik!
A hűvös, esős idő komoly veszélybe sodorja fecskéinket. Tudd meg, hogyan segíthetsz nekik, és miért fontos a természetvédelmi intézkedések betartása!
2024-09-23
Így védekezz az őszi kertek ellensége, a kékalga ellen
Tudd meg, hogyan védekezhetsz hatékonyan a kerted őszi ellensége, a kékalga ellen! Tippek megelőzésre és kezelésre kertészeknek és hobbi kertészeknek.
2024-10-14
Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka
A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.
2024-11-05
A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják
A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.
Tovább a Lexikonhoz
Segítõ Mancs Alapítvány
Állatvédõ szervezet Kiszolgáltatott állatok védelme, ezen belül a természetvédelem, az... Tovább
hemofiluszok okozta betegségek
e baktériumok okozta betegségeknek főként sertésben és tyúkban van jelentőségük. 1.... Tovább