Az Aloe vera teleltetése - tudj meg róla mindent, hasznos tanácsokat mutatunk

Teleltesd helyesen az Aloe verát

Szélesi Ferenc - Főkertész, NA
hirdetes

Sokan nincsenek tisztában azzal, hogyan is kell helyesen teleltetni az Aloe verát, úgy gondolják, hogy egyszerű, pedig annyira azért mégsem az. A most következő cikkben szakértőnk tapasztalatait osztjuk meg veletek, melyeket érdemes megfogadnotok! 

Az Aloe vera teleltetése

Röviden az Aloe veráról

Egy trópusi pozsgás növényről beszélünk, amikor az Aloe vera szóba kerül. Tudván, hogy trópusi növény, két variáció lehetséges télen, vagy ontani fogja a virágokat, vagy pedig ekkor van nyugalmi stádiumban, azért, hogy tavasszal újra hajtson és virágozhasson. Az Aloe vera az utóbbi csoportba tartozik, itt követik el sokan a hibát, mert úgy gondolják, hogy ha télen nem növekszik, nem fejlődik, akkor baj van.

Ez egyáltalán nem így van, az Aloe vera legtöbb fajtájának szüksége van arra, hogy télen biztosítva legyenek a megfelelő körülmények, legfőképpen a fagyvédett hely. Viszont ez még nem minden, nézzük, mire van még szüksége a növénynek! 

Amint beköszönt az ősz, érdemes biztonságos helyre vinnünk a növényt, az Aloe vera ugyanis soha nem találkozna a hideggel, vagy éppen a téllel, hogyha természetes élőhelyén élne, Ezért nincs is hozzászokva a 10 Celsius fok alatti hőmérséklethez. A téli helyének megválasztásánál figyelembe kell vennünk azt a tényt, hogy a növénynek télen is szüksége van oxigénre, fényre és friss levegőre, mivel a növény a vegetációs során is táplálkozik, él, de tartalékol és felkészül a tavaszra.

hirdetes

Mit szeret télen az Aloe vera

Sok fényt, nagyjából 17-19 Celsius fokos hőmérsékletet kell biztosítanunk a növény számára, tökéletes megoldás lehet egy világosabb pince, vagy fűthető terasz, lépcsőház, illetve télikert. Sok esetben ezek nem állnak rendelkezésre, keressük meg a lakás leghűvösebb pontját, ahol megfelelő mennyiségű fény áramolhat be és helyezzük ide a növényt. 

Aloe vera öntözése télen

Teleltetés során a legfontosabb dolog az öntözés, azt viszont tudnunk kell, hogy a leghidegebb évszakban nincsen szüksége a növénynek sok vízre. Ha párás helyen teleltetjük, akkor elég 2-3 hetente meglocsolni, ha viszont szárazabb a hely, akkor másfél-kéthetente egyszer. Fontos, hogy a növényeket mindig úgy öntözzük, hogy a víz soha ne álljon meg a cserépben, mert a gyökerek nem kapnak elegendő levegőt és gyorsan ki fognak rohadni!

Aloe vera tápoldatozása télen

Sokan követik el azt a hibát, hogy télen is tápoldatozzák a növényt, egyáltalán nem szükséges, csakis a tavasz közeledtével! Ekkor azonban többször is adhatunk neki tápoldatot, ezzel elérjük, hogy elég tartaléka legyen a hajtásokhoz! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

bukók

a vízfolyás medrében elhelyezett olyan műtárgyak, amelyeken a víz áteséssel jut tovább. A... Tovább

kapilláris vízemelés

a talaj hajszálcsöveiben végbemenő emelkedő vízmozgás, aminek következtében a talajvíz... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem