Állatorvos

Fokozottan figyeljünk a kullancsokra!

A sok csapadék miatt elszaporodhattak a kullancsok, sőt a hosszú tél sem okozott bennük kárt. Akik az erdőben szeretnek túrázni, tüzetesen vizsgálják át testfelületüket mihelyst hazaérnek. A biztonság kedvéért azoknak is érdemes átnézni magukat, akik csak a kertben kapálgatnak!

Mit tegyünk, ha árva vadállatot találunk?

A tavaszi és nyári időszakokban az erdőben sétálva előfordulhat, hogy magányos őzgidát vagy madárfiókát találunk. A legtöbb ember ilyenkor megpróbál segíteni az állatokon, azonban nem biztos, hogy a fiatal állatoknak segítségre van szükségük. 

Az időjárás hatása a lovakra

A lovak teljesítményét és viselkedését nagymértékben meghatározzák az időjárási körülmények, ezért ennek megfelelően kell kezelni őket. Az alábbiakban összegyűjtöttük, hogy az egyes időjárási körülmények hogyan hatnak a lovak viselkedésére.  ...

Betolakodó a lakásban

Végre beköszöntött a jó idő. Viszont a meleggel és a napsütéssel együtt megjelennek a betolakodó rovarok is, amelyek körülöttünk élnek, és észrevétlenül berepülnek a házba.       

Hangyaszaggal álcázza magát egy poloska

A meleg éghajlaton élő akáciafákat a rajtuk élő hangyák védik meg a növényevő állatoktól, főként a rovaroktól. Az Amerikai Ökológiai Társaság éves gyűlésén azonban arról számoltak be, hogy találtak egy olyan poloskafajt, amely képes kijátszani a hangyák védelmi rendszerét.

Megfázhatnak a kutyák is télen?

A megfázás a kutyáknál egy elég gyakori jelenség. Gyakran okozzák különböző baktériumok vagy vírusok, ahogyan az embereknél is. A következő cikk bemutatja, hogyan kell kezelni a megfázást a kutyák esetében, illetve, hogy milyen intézkedéseket tehetünk a betegség megelőzésére.

Miért nyávog állandóan a macska?

Amikor a testbeszéd csődöt mond, a macskák elkezdenek nyávogni, hogy tudassák velünk a kényelmetlenségüket, bajukat. De ha egyszer rájönnek, hogy a nyávogásukra jobban figyelünk, mint a testbeszédükre, akkor örökre hallgathatjuk őket.

Így alszanak a fókák

Azonosították amerikai és kanadai kutatók azt a vegyületet, amely képessé teszi a fókákat arra, hogy alvás közben agyuk egyik fele ébren maradjon.

Január elsejétől büntethetők a mikrochippel nem rendelkező kutyák gazdái

Akár 40 ezer forintos pénzbírsággal is büntethetik a mikrochippel nem rendelkező, négyhónaposnál idősebb kutyák gazdáit a január elsejétől életbe lépő, a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló kormányrendelet módosításának értelmében. Az egyedi azonosítóval még nem rendelkező állatok gazdáinak január elsejéig kell elvégez...

A kutya leggyakoribb betegsége

A kutyáknál igen gyakori betegség a fülgyulladás, amit érdemes minél előbb kezeltetni, ugyanis ha nem vesszük észre időben ezt a problémát, könnyen el is mérgesedhet.  

Újra fertőz a madárinfluenza

 Északnyugat-Kínában csaknem 160 ezer baromfit ítéltek kényszervágásra, Mexikóban az egész országra kiterjedő rendkívüli intézkedéseket vezettek be a madárinfluenza-járvány miatt.  

Veszélyben a sertések

A vidékfejlesztési miniszter döntése értelmében az országos főállatorvos elindította a PRRS-mentesítési programot a sertéságazatban. Széles körben elterjedt fertőző betegség a világon a PRRS, mely kocákban elsősorban szaporodási zavarokat, fiatalkorú sertésekben pedig légzőszervi tüneteket okoz.

Itt mindent megtalálsz, ami házi- és haszonállatokkal kapcsolatos: hasznos információkat az állatok gondozásáról és betegségéről.